Уже влітку цього року у третьому блоці гуртожитку Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського по вулиці Шевченка, 96, що перебуває у обласній комунальній власності, планують святкувати новосілля. Відремонтовані кімнати 8-поверхового блоку мають намір віддати для заселення медикам, які працюють у обласних лікарняних закладах і не мають власного житла.
Про це сьогодні говорили на виїзній нараді під керівництвом голови Полтавської ОДА Валерія Головка. Нарада відбувалася в самому гуртожитку, куди також запросили головних лікарів обласних медичних закладів.
Як прокоментував начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан, зовнішній ремонт — утеплення стін, заміну вікон, тощо — у 3-му та 4-му блоках підрядник МП БРП «Сула» виконав ще у 2015 році. Внутрішні ремонтні роботи не розпочинали, доки не визначилися із остаточним призначенням 3-го блоку, тобто вирішити залишити гуртожитком для лікарів та медичного персоналу лікарень.
Потреба у житлі для медичних працівників чимала. При цьому, як зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, що стосується працівників міських лікарень, то міська влада квартирне питання вирішує. З обласними лікарнями ситуація складніша.
— Молодого спеціаліста складно запросити на роботу, бо житла немає, — додав Віктор Лисак.
Це підтверджує й головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. Скліфосовського Григорій Оксак. Зауважує, що чимало працівників через невирішене квартирне питання повернулися працювати в райони.
— Йдеться про середній медичний персонал, — пояснює Григорій Оксак. — З роботи нещодавно звільнилася кваліфікований анестезіолог, бо у місті жити ніде, а винаймати житло дуже дорого. Розвернулася і поїхала до батьків.
Голова ОДА запитав у головних лікарів, скільки їхніх працівників не мають житла. Виявляється, що в обласній клінічній лікарні імені М. Скліфосовського — аж 170, у Полтавській обласній дитячій лікарні — 40, у онкодиспансері — 8.
— Завдяки цьому гуртожитку зможемо зрушити проблему з мертвої точки, — переконаний Валерій Головко. — Звісно, шукатимемо можливості та земельні ділянки для будівництва житла для лікарів. Проте потреба є зараз. І вирішувати проблему потрібно сьогодні.
У третьому блоці — сім житлових поверхів. Згідно з плануванням, на 8 кімнат розрахований спільний санвузол та кухня, орієнтовно на одному поверсі мешкатимуть до 20 чоловік. Під час наради голова ОДА також дав доручення умеблювати відремонтовані кімнати, аби потенційні мешканці відразу входили і жили, а не переймалися тим, де придбати ліжко чи шафу.
Орієнтовний термін здачі вже відремонтованого блоку — кінець червня, якраз до професійного свята лікарів.