Засоби масової інформації, яким полтавська влада планує виділити 2,5 млн грн на висвітлення своєї діяльності, не прийшли на розгляд цього питання депутатською комісією.
27 січня відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань місцевого самоврядування. Серед інших питань депутати розглядали «Програму висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування м. Полтави та фінансову підтримку засобів масової інформації на 2017 рік». Програму розробив апарат міської ради, а подала на розгляд депутатам секретар міськради Оксана Деркач.
Згідно з програмою, ЗМІ отримують кошти на висвітлення роботи міської ради, міського голови, депутатських комісій та роботи виконавчих органів. У 2017 році влада планує виділити кошти наступним мас-медіа.
1. Телебачення та радіомовлення
ТОВ «Телерадіокомпанія «Інформаційно-рекламне телебачення — Полтава» — 280 тис. грн;
ТОВ «Студія «Місто» — 226 тис. грн;
ПП «Полтава ТВ» — 185 тис. грн;
ТОВ «Край-медіа» — 185 тис. грн;
Філія Національної телекомпанії України «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» — 170 тис. грн.
2. Періодичні друковані видання
Редакція газети «Полтавський вісник» — 1 млн 100 тис. грн;
ТОВ «Газета «Вечірня Полтава» — 180 тис. грн.
3. Інформаційні агентства
ТОВ «Інформаційне агентство «Новий день» — 172 тис. грн.
Всього за програмою для ЗМІ виділять 2 млн 498 тис. грн. У порівнянні з попереднім роком, фінансування збільшилося майже на 1 млн грн.
Під час обговорення депутатами проекту рішення, був підмічений певний парадокс. Як виявилося, серед присутніх ЗМІ на депутатській комісії не було жодного учасника програми фінансової підтримки, який би висвітлював безпосередньо засідання комісії. Депутати, які представляють опозицію у міськраді, звернулися до Оксани Деркач з критикою цього проекту. На їх думку, ЗМІ, які включені до програми, висвітлюють інформацію, яка вигідна «ширці», а їх матеріали не цікаві для суспільства. Натомість інтернет-видання, які в основному і читають самі депутати, від міської ради не отримують ні копійки.
Оксана Деркач пояснила процедуру включення до програми. Кошти отримують ті ЗМІ, які подають листи зі зверненнями. Ніхто з інтернет-видань не звертався, та і багато з них не зареєстровані як ЗМІ.
Також у присутніх на комісії депутатів і журналістів були претензії до того, що міська рада є «закритою» і важко добитися потрібної інформації, а якщо і отримують то у «свинячий голос».
Більшість депутатів комісії підтримали проект рішення, який буде винесений на сесію 31 січня.