Перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Олєйніков, керівник проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині» повідомив, що згідно п.3 плану заходів Полтавської облдержадміністрації щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги в 2016-2010 р.р., передбачено, до 01.10.2016 року відкриття хоспісного відділення на 25 ліжок у м. Полтава. Одночасно з цим, згідно п.1 доручень директора Департамента охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації від 17.10.2014 «Про стан надання паліативної та хоспісної допомоги», аналогічну установу потрібно було створити до 01.11.2014 року. Дані доручення були покладені на профільного заступника міського голови Полтави з питань діяльності виконавчих органів та міське управління охорони здоров’я.
Це дуже відповідально зазначати у відповіді про те, що «такого плану ми отримували», або надавати відповідь зовсім на інші, не зазначені у запиті питання. В своєму запиті, ми також керувалися дорученнями Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації від 17.10.2014 «Про стан надання паліативної та хоспісної допомоги», де створення хоспісного стаціонару у місті Полтава мало відбутись ще в 2014 році та ставили ряд запитань, на які відповіді не отримали.
Коли надаються подібні доручення, то його копії надають виключно всім учасникам та виконавцям, стан їх виконання обговорюється на відповідних нарадах, надається відповідна звітність. Управління охорони здоров’я про «неотримання плану» на вище перелічених заходах теж буде зазначати таку причину? Ще можна додати більш креативну, змістовну відповідь: «Що нам не повідомили, або не надали тлумачення, що таке хоспіс, тому ми ці питання не розглядали!»…
Через таке безвідповідальне ставлення до своєї роботи, в Полтаві гальмується питання створення хоспісного стаціонару, відповідно і про створення служби з надання населенню паліативної та хоспісної допомоги «Хоспіс вдома» не може бути і мова. Це результат роботи керівників, які друге десятирічча працюють на посадах і не можуть організувати те, що є в інших містах України, де медичний менеджмент працює значно менший термін, але досяг вагомих результатів.
Коли, управління охорони здоров’я міста дає на підпис керівництву такі листи, то це можна назвати лише, як дискредитація діяльності керівництва, бо свою бездіяльність в створенні хоспісного стаціонару, вони перекладають на інших посадових осіб та тим самим підставляють їх.
Дані питання є актуальними, тому асоціація і надалі буде їх порушувати та інформувати громадськість міста про позицію місцевих чиновників із цього питання. Наразі тривають доповнення до інформаційного проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині»….