Припаркувавши свого «Форда» поряд із будинком, де живе син, жінка зайшла в приміщення. У машині вона залишила червону сумку з виручкою та іншими грошима. Розмова в будинку тривала зовсім недовго: від десяти до п’ятнадцяти хвилин. Коли жінка вийшла на вулицю, то побачила, що у легковику відчинені двері й вибите скло. А в салоні вже не було сумки із грошима.
Розповідає син постраждалої:
— Я ніколи не міг подумати, що у «Форда» можна так легко розбити скло. Вибили отой «глухий» трикутничок, що поряд із боковим склом водійських дверей. Потім злочинець просунув всередину руку, відкрив двері, які були замкнені на центральний замок і поцупив сумку. Я так розумію, що діяв професійний злодій. Наприклад, я не знав, що так легко можна проникнути в мою машину.
Чоловік, не гаючи часу, зателефонував на 102 і розповів черговому про крадіжку. Ось що він говорить:
— У принципі, я не надто сподівався, що злодіїв знайдуть. Потім один знайомий мені казав, що то — безнадійна справа. Але ж якщо не телефонувати, то точно ніхто нікого не шукатиме. І я це зробив. Мені задали стандартні запитання. Щоправда, одне з них видалося дивним. Оператор чи то запитав, чи сам сказав про сумку червоного кольору. Я ще подумав: звідки він про колір знає? Уже пізніше мені стало відомо, що коли я говорив із черговим на 102, злодіїв уже переслідували.
Волею долі склалось так, що практично в той момент, коли сталася крадіжка, поряд проїжджав співробітник Кобеляцького райвідділу поліції. Чоловік того дня не був на службі. Він якраз привіз додому свого товариша. Їдучи по дорозі, поліцейський побачив двох смаглявих чоловіків кавказької зовнішності. Вони швидко бігли до «вазівської» «копійки» білого кольору. Практично відразу правоохоронець побачив і «Форд» із відчиненими дверима. Професійний рефлекс спрацював і поліцейський почав переслідувати автомобіль, у який сіли кавказці. Водій «копійки», певно, не знаючи розташування вулиць райцентру, повернув на Зінгенську, що є тупиковою. Правоохоронець спробував перегородити проїжджу частину своїм автомобілем. Та втікачі об’їхали його і «ВАЗ» помчав на виїзд із міста. До переслідування долучилися інші поліцейські, адже їх колега повідомив про те, що наздоганяє ймовірних злочинців. Врешті втікачів затримали. Утікаючи, вони викинули у вікно злощасну червону сумку із документами та мобільним телефоном. А гроші залишили собі. Вилучена правоохоронцями сума була ідентичною до тієї, яку назвала постраждала жінка.
Була порушена кримінальна справа за ознаками статті 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка». Затриманими виявилися громадяни Грузії. До речі, згідно з інформацією, якою володіє редакція, вони вже встигли «засвітитися» в Кобеляках у минулому році, ставши учасниками ДТП.
Розповівши про цю пригоду, підприємець резюмував:
— Чому я все це розповів? По-перше, щоб люди знали, що поліція таки працює, злочини вони розкривають і злочинців затримують. По-друге, хочу попередити колег-підприємців та й всіх інших земляків про небезпеку стати жертвою пограбування. Злочинці, як виявляється, стають професійнішими. Уже після того, як маму обікрали, мені розповіли, що ті два кавказці того дня постійно крутилися на ринку, спілкувалися з людьми, робили невеликі покупки. Думаю, що вони спеціально вистежували, скільки грошей є у торговців. Здачу ж дістають із гаманців, а злодіям достатньо кілька секунд, щоб оцінити їх вміст. Певно, мама засвітила значну суму і за нею почали стежити далі. І тільки вона залишила сумку без нагляду, миттєво її викрали. Висновок: не носіть всі гроші в одному гаманцеві, не демонструйте стороннім людям його вміст і не залишайте нічого цінного в автомобілях. Виявляється, що для професійного злочинця відкрити замкнений легковик — справа кількох секунд.
До порад чоловіка таки потрібно дослухатися. Адже, зважаючи на стан української економіки, разом із нею погіршуватиметься і криміногенна ситуація.