На господарчій нараді, що відбулася у понеділок в райдержадміністрації, обговорювали питання благоустрою населених пунктів, говорили про африканську чуму та стихійні ринки на дорогах, а також задавали питання присутньому на заході начальнику поліції Роману Бурнаховському.
Про благоустрій населених пунктів району інформував Олександр Корсун, начальник відділу житлово‑комунального господарства, інфраструктури, будівництва та архітектури райдержадміністрації. Він повідомив, що великою проблемою в районі залишається питання занедбаних територій. У населених пунктах є недобудовані або покинуті будинки, що перетворюються на стихійні сміттєзвалища. Одних власників уже і не знайти, іншим — дешевше сплатити штраф. Також великою проблемою у Царичанському районі є засмічені береги річки Орелі. Але найбільшою проблемою на Приоріллі, як, власне, і в самій Україні, є рівень екологічної культури та екологічної свідомості мешканців. На жаль, українці ще живуть за принципом «де живемо, там і гадимо». Корсун наголосив на прискоренні запланованого обсягу весняних робіт. А це — приведення територій в належний санітарний стан, видалення сухостоїв, чагарників, ліквідація сміттєзвалищ, прибирання придорожніх та прибережних зон, облаштування кладовищ, меморіалів та багато іншого. 8 квітня на території району планується провести суботник.
Що стосується порушень правил благоустрою, Олександр Корсун нагадав про адміністративну відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів (стаття 152 Кодексу України), яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, підприємців — від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету та органів внутрішніх справ. Слід зазначити, що Кодексом України про адміністративні правопорушення відмінено такий вид відповідальності як попередження.
Про проведення заходів із запобігання африканської чуми свиней та ліквідації стихійних ринків на території району прозвітувала начальник управління держпродспоживслужби у Царичанському районі Світлана Погоріла. Якщо із африканською чумою у районі все нормально, то питання стихійної торгівлі стоїть гостро. Ключовим питанням на сьогодні повинна стати заборона стихійних ринків на дорогах. Світлана Погоріла запрпонувала закрити ринок у Китайгороді та відновити у Могилеві, де облаштована і лабораторія. На царичанському ринку налагодити продаж м’яса у павільйоні не тільки у неділю і четвер, а й в інші дні. Думки присутніх розділились. Та всі прийшли до висновку, що питання досить складне. Тому «треба збиратися, вивчати законодавство і правильно діяти». Справа в тому, що чіткого механізму впливу на торгівців м’ясом немає. Сільський голова Рудки Михайло Векленко зауважив, що торгівля з рук у селах не заборонена. Заборона стосується міст. Парадоксальна ситуація у Китайгороді. На ринку торгують і могиляни, і рудчани, і цибульківчани, і китайгородці. Але китайгородський ринок не знаходиться на території сільської ради. Світлана Погоріла акцентувала на необхідності створити належні умови людям, які торгують на ринках, дати їм альтернативу, щоб вони вели торгівельну діяльність на законній основі. Адже не секрет, що для багатьох людей торгівля — єдиний спосіб виживання.
Останнім на господарчій нараді виступав очільник поліції Роман Бурнаховський. Він повідомив про прикру подію, яка сталася в Ляшківці: розбійний напад на місцевого підприємця і його дружину. У правоохоронців виникла підозра, що нападниками можуть бути знайомі. Можливо, ті, з ким колись контактував потерпілий. Присутні задавали поліцейському питання різного характеру, зокрема — про вирубку дерев і насаджень у районі. На цьому наголошувала і голова райради Світлана Горбачова. Присутні зачіпали багато сторін життєдіяльності громади, але у розмові все поверталося до дій місцевої поліції. Роман Бурнаховський намагався відповісти на питання, але на деякі чіткої відповіді присутні не отримали.