Управління соціального захисту населення приймає заяви на призначення грошової компенсації за тверде паливо та скраплений газ на 2017 рік.
Пільги на придбання твердого палива надаються ветеранам війни (інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни), громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1, 2 категорії, ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ, вдовам ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ, пенсіонерам із числа педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, які проживають у сільській місцевості, сільським бібліотекарям на пенсії, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу.
Згідно з розпорядженням Полтавської облдержадміністрації №151 від 16.03.2017 року, затверджено норми забезпечення населення пільговим твердим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких населенню будуть надаватись пільги готівкою для відшкодування витрат на їх придбання. Пільги надаються із розрахунку однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство.
Розрахунок вартості твердого палива та скрапленого газу у 2017 році становить:
- одна тонна вугілля – 2 162 гривень;
- один балон скрапленого газу – 216,2 гривень.
100% вартості (2 162 гривень) твердого палива відшкодовується інвалідам війни, пенсіонерам з числа педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, які проживають у сільській місцевості.
75% (1621,5) — учасникам бойових дій.
50% (1 081) — учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, дружині померлого учасника ЧАЕС, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям.
100% вартості (216,2) скрапленого газу відшкодовується інвалідам війни.
75% (162,15) — учасникам бойових дій.
50% (108,1) — учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям.
Управління соцзахисту повідомляє, що громадяни повинні обрати: або вони отримують пільги, або ж отримують субсидію. У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані чи фактично проживають у будинку, не нараховуються. Для виплати компенсації на тверде паливо та скраплений газ пільговим категоріям населення необхідно звернутися до уповноважених осіб сільських рад за місцем проживання та написати заяву.
Пільга чи субсидія: що обрати?
У відповідності до постанови Кабміну № 319, із 1 травня 2016 року громадяни не можуть одночасно отримувати і пільги, і субсидії.
У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.
На питання, що вигідніше: оформляти субсидію чи користуватись пільгою, однозначної відповіді немає. Усе залежить від індивідуальних обставин кожного домогосподарства (його складу, розміру отриманих членами домогосподарства доходів, переліку житлово-комунальних послуг, категорії пільг тощо).
Радимо звернути увагу на деякі особливості нарахування пільг і субсидій! У залежності від категорії пільга надається конкретній особі та у випадках передбачених законодавством розповсюджується на членів сім’ї. Згідно Бюджетного Кодексу, до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать:
- дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
- неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи;
- особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
- непрацездатні батьки;
- особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги та проживає разом з ним.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива розраховується з урахуванням доходів всіх зареєстрованих членів домогосподарства.
Тож порядок дій наступний:
- для громадян, які отримали житлову субсидію і визначили, що їх обов’язковий платіж за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням субсидії є меншим, ніж, якби вони лише отримували пільгу, звертатись до управління з питань припинення нарахування пільги не потрібно, оскільки ця процедура відбувається автоматично;
- для громадян, які отримали житлову субсидію і визначили, що їх обов’язковий платіж за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням субсидії є більшим, ніж, якби вони лише отримували пільгу, потрібно звертатись до управління із заявою про припинення нарахування субсидії та залишити лише пільгу.
Отже, що краще, обрати пільгу чи субсидію, необхідно вирішувати в індивідуальному порядку з урахуванням особливостей кожного домогосподарства.