Сучасна людина не уявляє себе без мобільного телефону. Прогрес рухається настільки швидко, що пристрій для прийому й передачі мовлення поєднує в собі функції програвача, диктофона, ліхтарика, фотоапарата, відеокамери та багато іншого. На зміну кнопковим стільниковим пристроям прийшли сенсорні смартфони. Тобто, людина керує телефоном без допомоги джойстика і кнопок. Це дуже зручно, швидко, але не завжди практично.
Оскільки від удару чи падіння дисплей смартфону страждає в першу чергу, постає питання: де придбати оригінальні і якісні запчастини, щоб телефон працював, як і раніше.
Однією з провідних компаній, що позитивно зарекомендувала себе в напрямку продаж запасних частин до мобільної техніки, являється столична Gmart. Ця компанія реалізує якісні запчастини і аксесуари для техніки, які можна переглянути на сайті https://gmart.com.ua/. А переконатись у цьому мені допоміг нещодавній випадок.
Тримайте смартфон подалі від дітей
Місяць тому я придбав для дружини смартфон Meizu MX5. Та вона не встигла навіть розібратись у всіх його функціях, як наша трирічна донька випробувала його на міцність. Не дивлячись на металевий корпус смартфона, їй вдалося розбити дисплей телефону. Я надзвичайно засмутився, оскільки не був впевнений, що зможу знайти для гаджета оригінальну запчастину. Знайомий порекомендував мені звернутись у компанію Gmart. Я переглянув сайт компанії, а потім набрав «Дисплей Meizu MX5». За помірну ціну мені запропонували оригінальний AMOLED екран, тачскрін і скло в зборі. Після заміни смартфон працює чудово, жодних проблем чи збоїв у його роботі не виникає. Та все ж, щоб не переплачувати зайві кошти, рекомендую всім: тримайте смартфон подалі від дітей.
Трішки історії
Порпаючись у глибинах Інтернету, знайшов цікаву інформацію з історії появи сенсорного екрану. Виявляється, його винайшли у 60-х роках ХХ століття. Майже сорок років їх використовували лише в медичному обладнанні. А от мобільний гаджет, у який був вмонтований сенсорний дисплей, побачив світ у 1998 році. У залежності від довговічності, міцності й зручності користування сенсорні дисплеї поділяються на типи: резистивний, ємнісний та проекційно-ємнісний.
Перший варіант має високу стійкість до забруднення і привабливу ціну. Вони реагують на будь-який предмет. На жаль, такі дисплеї відрізняються поганим світлопропусканням, а також у них відсутня функція сенсорних систем введення, що одночасно визначає координати кількох точок дотику (multitouch). Телефони з ємнісним екраном відносяться до преміум класу. Такий сенсор має прекрасні світлопропускні властивості, відрізняються своєю довговічністю і надійно працює при мінусових температурах. До речі, ємнісні дисплеї є найрозповсюдженими у світі. Із недоліків: сприйнятливий до забруднень і вологи.
А от корпорація Apple розробили для смартфонів iPhone проекційно-ємнісний сенсорний екран. До всіх вище перерахованих плюсів можна віднести здатність сенсора працювати при -40 градусів.