Такі рішення щодо екс-даішника і колишнього сільського голови прийняли Кременчуцький і Решетилівський суди. За збігом обставин, чоловіків обвинувачували за однією статтею Кримінального кодексу.
Справу екс-даішника розслідували два роки
Читачі «ЕХО» ще пам’ятають гучну новину про отримання хабара Володимиром Голтвянським, колишнім начальником відділення Державтоінспекції в Кобеляцькому районі. 29 вересня 2015 року екс-даішник був затриманий правоохоронцями під час передачі йому коштів у сумі 1000 гривень. Згідно з матеріалами справи, з травня цього ж року Володимир Голтвянський «співпрацював» із підприємцем, який здійснював перевезення пасажирів за маршрутом Кобеляки-Кременчук. Для безперешкодної роботи перевізник щомісячно сплачував даішнику 1000 гривень. «Співпраця» між ними тривала кілька місяців. Урешті перевізник звернувся за допомогою в правоохоронні органи.
Операцію провели працівники відділу внутрішньої безпеки, прокуратури і Служби безпеки України, які задокументували факт отримання неправомірної вигоди Володимиром Голтвянським. Під час огляду службового автомобіля вони вилучили грошові кошти в сумі 1000 гривень.
Прокуратура відкрила кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).
У Єдиному реєстрі судових рішень вказано, що справу розглядав Кременчуцький районний суд. Володимиру Голтвянському було висунуте обвинувачення за частиною 2 статті 369–2 «Зловживання впливом».
У ході судового розгляду справи обвинувачений визнав себе фактично винним, не заперечував вчинення ним кримінального правопорушення. Екс-даішник вказав, що гроші брав не на власні потреби, а витрачав їх на відділення, у якому працював. За кошти, отримані від підприємця, Володимир Голтвянський купував бензин для службових автомобілів та канцелярське приладдя. Оскільки гроші на ці потреби виділялись не в повній мірі.
1 червня цього року суддя Кременчуцького районного суду Світлана Клименко визнала винним екс-даішника та призначила йому покарання у вигляді штрафу в розмірі семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 12 750 гривень. Після набрання вироком законної сили, Володимир Голтвянський компенсує судові витрати в сумі 1845 гривень на рахунок держави.
Також арешт знятий з будинку та автомобіля СсангЙонг Корандо, що належать екс-даішнику.
Шість років тюрми замінили штрафом
За збігом обставин, у лютому 2015 року проти підгорянського сільського голови Анатолія Няйка була порушена кримінальна справа за тією ж частиною 3 статті 368 ККУ.
Нагадаємо, що 5 лютого співробітники обласної прокуратури та СБУ затримали його після отримання хабара в сумі 4,5 тисячі доларів за сприяння в наданні дозволу на розробку документації із землеустрою про відведення земельних ділянок загальною площею 72,1 гектара.
У грудні того ж року Кобеляцький райсуд визнав його винним та призначив 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням рангу держслужбовця. Анатолій Няйко подав апеляцію. 6 квітня 2016‑го Апеляційний суд Полтавської області скасував рішення кобеляцьких колег. Натомість служителі Феміди призначили повторний розгляд справи у суді першої інстанції: Кобеляцькому райсуді. Щоправда, з новим складом суддів.
За інформацією, взятою з Єдиного реєстру судових рішень, 12 червня цього року Анатолій Няйко уклав угоду з прокурором Полтавської області Олександром Савченком. За цією угодою, екс-сільський голова беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 369 ККУ та зобов’язався надавати правдиві показання. Сторони вирішили, що при затвердженні угоди Няйку буде призначене покарання у вигляді штрафу в розмірі семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Наступного дня суддя Решетилівського районного суду Леонід Беркута затвердив угоду про визнання винуватості та присудив сплатити Анатолію Няйку штраф 12 750 гривень.