Вхід | Реєстрація

Пожежа в екосистемах - це трагедія

Пожежа в екосистемах - це трагедія

У розпалі довгождане літо. Люди знудьгувавшись за відпочинком на свіжому повітрі, потяглися в ліс, на природу. Нині вже стало звичним проводити вихідні дні на лоні природи, де на галявинах можна погратися з м’ячем, попустувати з дітьми, одним словом , добре відпочити й набратися сил на наступний робочий тиждень. Але інколи чудові краєвиди, мальовничі краї перетворюються в страшні, чорні згарища. Щоб цього не трапилося перед Кобеляцькими рятувальниками ставиться одна із головних задач – це роз’яснення дотримання правил пожежної безпеки в екостстемах в пожежонебезпечний період. На будь-яких сходках, виступах, інструктажах  обов’язково інспектор акцентує увагу на лісові пожежі, складність їх гасіння, неймовірна масштабність, великі збитки, та головне його завдання  донести до людей, як запобігти виникненню цих пожеж.

Можу з впевненістю сказати, що в нашому районі в минулому році великомасштабних лісових пожеж не було. Але наведу приклад, що трапився в 2014 році. Так саме в літній  пожежонебезпечний період виникла пожежа поблизу с. Кустолові Кущі. Прибувши на цей виклик особисто разом з черговим караулом одразу можна зробити висновок: виною всьому є людина. Вогонь миттєво знищував хвойний ліс. На допомогу черговому караулу прибігли селяни та з’їхалися майже половина підрозділів пожежно-рятувальної служби області, і разом нам вдалося приборкати пожежу аж за 5 днів.

Вже в цьому році рятувальники проводили гасіння хвойної підстилки в лісових масивах поблизу смт.Білики, с.Лісне, с.Кишеньки та с.Орлик. Завдяки умілим діям пожежників пожежу вдалося приборкати на ранній стадії. Крім цього хотілося акцентувати увагу на забороні випалюванні стерні та сухої трави. В кожній сільській та селищній раді прийняте відповідне рішення про заборону випалювання післяжнивних залишків та сухої трави, але незважаючи на це люди нехтують правилами, лише за минулий тиждень наш підрозділ залучався до гасіння даних пожеж 5 разів. Працівники Кобеляцького районного сектору ДСНС вчергове звертаються до земляків, щоб нагадати правила пожежної безпеки в лісових масивах та екосистемах:

  • утримуйтеся від розведення багатьта вогнищ.
  • не кидайте на суху траву та листя цигарки, запалені сірники.
  • не в’їжджайте в хвойні ліси на автомототранспорті.
  • після відпочинку не залишайте навіть маленької жаринки від багаття.

Вже в який раз Кобеляцький РС ГУ ДСНС нагадує та попереджає – дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки і Ви збережете не тільки своє майно, а й мальовничі краєвиди сповненні різноманітним життям. Тільки разом ми зможемо запобігти виникненню великого лиха в природніх екосистемах, а коли вже лихо трапилося негайно телефонуйте «101».


Автор: Юрій Гребенюк, начальник Кобеляцького РС ГУ ДСНС України у Полтавській області


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації