5 вересня відбулась сімнадцята позачергова сесія Кобеляцької районної ради. На засідання з 34 депутатів прибули 25. Усього вони розглянули 26 питань.
На початку сесійного засідання керівники району привітали з 70‑річчям голову районної ради ветеранів Григорія Кияна. Також ювіляра поздоровили колеги з обласної ради.
Перше питання стосувалось внесення змін до показників районного бюджету. За нього депутати проголосували без розгляду, пояснивши, що детально розібрали зміни на комісіях.
Станом на 1 серпня сума перевиконання бюджету становила 5 мільйонів 203 тисячі гривень. Відділ освіти отримав 1 мільйон 187 тисяч. Із цієї суми 600 тисяч витратять на харчування дітей молодших класів та пільгових категорій; 251 тисячу — для підготовки освітніх закладів до опалювального сезону; за 75 тисяч відремонтують систему опалення в Канавському дитсадку, за 100 тисяч — у спортивно-оздоровчому залі НВК №1.
На потреби центральної районної лікарні депутати виділили 1 мільйон 373 тисячі гривень. Із них заробітна плата становитиме 400 тисяч, на 200 тисяч лікувальний заклад придбає медикаментів, на 100 тисяч — продуктів харчування, 200 тисяч заплатить за електроенергію, на 237 тисяч закупить обладнання, за 46 тисяч відремонтує дах пологового відділення.
Центр ПМСД отримав 272 тисячі, сектор культури і туризму — 10 тисяч. Для придбання спеціального автомобіля, обладнаного підйомною платформою для надання послуг «соціального таксі», виділили 263 тисячі 700 гривень. Спецавтомобіль мають купити на умовах співфінансування з обласним бюджетом. Майже 170 тисяч депутати надали районній спортивній організації «Колос». Районні програми профінансовано на 1 мільйон 705 тисяч. Усього депутати розподілили 5 мільйонів 41 тисячу гривень.
Голова районної ради Володимир Кішінський вніс пропозицію виділити на заробітну плату його апарату 160 тисяч, які знаходяться у вільному залишку. Оскільки після змін у законодавстві працівникам райради не вистачає на заробітну плату з нарахуваннями 317 тисяч. Та депутати не підтримали пропозицію Кішінського, нагадавши про оптимізацію кадрів.
Далі районні обранці затвердили виконавчий апарат райради, який поповнили три сторожі та оператор теплогенераторної, котрий працюватиме на півставки.
До базової мережі закладів культури районного рівня депутати включили Жуківський сільський будинок культури. На його ремонт депутат обласної ради Микола Жук виділив півмільйона гривень обласних коштів. Хоча, згідно проектно-кошторисної документації, вартість ремонтних робіт становитиме 1,5 мільйона.
Перегонівську школу І ступеня та дитсадок «Сонечко» депутати реорганізували у навчально-виховний комплекс. Тепер освітня установа працюватиме за єдиним штатним розписом і нею керуватиме один директор.
Також депутати надали згоду Володимиру Кішінському на укладення договору про висвітлення діяльності районної ради в газеті «Колос». На ці послуги вони виділили 95 тисяч.
Після цього районні обранці перейшли до земельних питань. Іван Лещенко акцентував увагу присутніх на тому, що сільські голови не враховують пропозиції депутатів, аби залишити частину земель у резерві для потреб військовослужбовців, а виставляють їх на аукціон. Його підтримав Анатолій Таранушич і нагадав, що на території Кобеляк немає земель сільськогосподарського призначення.
Валерій Дрига, голова комісії з питань земельних відносин, пояснив, що пропозиція про виставлення землі на аукціон надійшла від сільських голів:
— Вони пояснюють, що ці землі обробляються без відповідних дозволів, а кошти у місцеві бюджети не надходять. Коли все буде узаконено, то, відповідно, за рахунок арендної плати зростуть фінансові надходження у сільських радах. Хоча ми пропонували голові Лучківської сільради залишити 20 гектарів у резерві.
Володимир Білоусько додав, що пропозиції щодо земельних аукціонів поступили від сільських голів і вони взяли на себе відповідальність за свої дії.
А Віктор Труш сказав:
— У Кобеляцькому районі заростають чорноземи, а ми сперечаємось за чорбівські піски.
У результаті депутати надали дозволи на затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки 18 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані на території Чорбівської, Василівської та Лучківської сільських рад, але знаходяться за межами населених пунктів.
Наостанок Володимир Жуков підготував депутатський запит начальнику Кобеляцького відділу поліції Володимиру Федану з приводу скоєння крадіжок у особливо великих розмірах в жителів району. Він зачитав список людей, які були пограбовані. Та пояснив:
— Оскільки до сьогоднішнього дня жодна крадіжка не розкрита, вважаю, що поліція не займається цими справами.
Депутат привів власний приклад, коли йому нанесли тілесні пошкодження, погрожували по телефону, а потім пограбували оселю, з якої викрали значну суму коштів.
Володимир Жуков попрохав прийняти його заяву, почати розслідування кримінального правопорушення і встановити винну особу. Після цього направити матеріали до суду. І протягом місяця прозвітуватись за виконану роботу перед депутатами.
— Якщо ми будемо й далі так сприймати ці події, то прийдемо не в Європу, а… Не буду говорити, куди, — підсумував Жуков.
Депутати підтримали запит свого колеги. На цьому сесійне засідання завершилось.