На початку 21-го століття, українці стали більше подорожувати. Після падіння «залізної завіси» мандрівки за кордон стали звичним до банальності явищем. Та й по своїй рідній країні люди почали їздити значно частіше. Не будемо вдаватися у глибоке вивчення причин цього феномену, адже їх багато і вони далеко неоднозначні.
Як би там не було, але люди стали значно мобільнішими. Мандруючи по світу українці звичайно ж звертали увагу і на особливості архітектури, раніше незнайомих для них країв. При цьому мова не йде про якісь надзвичайні споруди типу палаців Гауді чи витворів Ейфеля. В основному люди цікавляться тим, як споруджують житло такі ж, як вони пересічні мешканці країн Європи.
Логічним продовженням міграційного процесу стала зміна архітектурних смаків та уподобань і самих громадян України. Першими в тренд, звичайно ж, потрапили жителі західних областей. Вони й раніше, років 20-30 тому шокували виглядом своїх садиб співгромадян із інших регіонів України. Мешканці Слобожанщини, Придніпровя, Донбасу та й навіть Київщини щиро дивувалися і заздрили величезним будинкам «під шубою», парканам із бутового каменю та травяним газонам у дворах.
Клінкер у фаворі
Зараз будівельні пріоритети українців вчергове змінюються. Щоправда, цього разу слобожани і кияни вже не відстають від галичан. Адже нині, щоб бути в тренді, бачити, як і що будують у світі, в яких будинках воліють жити громадяни інших держав, зовсім необов’язково активно подорожувати. Достатньо зайти за посиланням http://www.keramis.com.ua і можна досить швидко зрозуміти, якою є модна плитка, сантехніка, шпалери та інші матеріали й аксесуари сучасного житла.
Так, зараз думками забудовників рухає не лише одна естетика. Зважаючи на зростання цін на енергоносії, яке буде продовжуватися, доводиться думати передусім про енергозберігаючі технології та будівельні матеріали. Тому українці повсюдно утеплюють свої оселі. Добре, що зараз зявилося чимало матеріалів, котрі маючи відносно невисоку вартість, ефективно виконують функції утеплювачів.
Але зовнішня привабливість, а подекуди й довговічність таких матеріалів,м’яко кажучи, залишають бажати кращого. І тут в нагоді стає клінкерна плитка. Вона виконує одразу кілька функцій у будівництві. Детальніше ппо неї можна дізнатися на тому ж сайті http://www.keramis.com.ua/category/klinker/, що обслуговує один із провідних будівельних інтернет-магазинів Кераміс. Її можна використовувати, як для оздоблення фасадів будинків, так і для вимощування двору. При цьому довговічність, функціональність і естетична привабливість буде не гіршою аніж у якісної цегли.