А вони сараї будують

А вони сараї будують

Спостерігаючи за тим, як бавляться з бюджетними коштами нинішні керівники міста й району та їх поплічники депутати, мимоволі згадуєш епізод із власного життя.

Кілька років тому під час сімейного свята сидів за столом поруч із добрим знайомим. Говорили про звичайні буденні справи. І от співрозмовник поділився своєю мрією, точніше, бажанням. Каже:

— От стоїть поряд із моїм будинком покинути садиба. Так хочеться її купити, але все грошей не назбираю.

— А навіщо тобі та садиба?

— Та я б там сарай збудував.

— Так у тебе ж є величезний сарай. І гараж не менший.

— ……

Ми так і не зрозуміли один одного. Він не міг зрозуміти мого скепсису щодо ідеї з будівництвом другого сарая. Я не міг второпати: навіщо так бездумно і бездарно витрачати власні сили і кошти. Як на мене, оте, що в нас називають сараями, є сховищем у більшості своїй абсолютно непотрібних речей. І чим більша будівля, тим більше непотребу туди напихають. У мене вдома сарай має площу близько шести квадратних метрів. І навіть із нього кожного року доводиться викидати зайві речі.

Якщо проводити аналогію і користуватися метафорами, то більшість сучасних керівників в органах місцевої влади, як на мене, є такими собі сарайними зодчими. З цього можна було б сміятися, якби… Якби у той час, коли вони сараї будують, у них діти не вмирали. Не у них самих звичайно, а на тимчасово ввірених їм територіях. Не буду голослівним, наведу приклади.

От наші районні депутати задумали будівлю видавництва під своє крило взяти і щось там відродити. А я згадую, як з десяток років тому, коли видавництво було ще обласною власністю, туди приїжджав інвестор. Він був готовий завезти сучасне обладнання і дати друге дихання підприємству, яке «на ладан» дихало. Ні, не дали обласники. Такий сарай і їм був потрібен. Результат відомий.

Інші в туризм вирішили побавитися. Якісь маршрути прокладатимуть. Які маршрути шановні? Та щоб туди доїхати, потрібно пару «джипів» розвалити! У вас дороги зруйновані, у вас у ФАПах елементарного обладнання не вистачає, а ви в туризм і «Нижньоворсклянський» чергові сотні тисяч закопуєте.

У Кобеляках — не краще. Тут своїх сараїв і забавок вистачає. Економлячи на електроенергії, ставлять ліхтарі, які ледве себе освітлюють. І в той же час витрачають сотні тисяч на катання м’яча полтавськими фізкультурниками. Протягом двох років не вкладають жодної копійки в заміну труб у старезному водогоні, не оновлюють техніку в сервісній службі, натомість вже конюшню до рук прибрали.

Складається таке враження, що одним “на природі” пофоткатись кортить, а іншим — у конюшні забухати.

Ні, можливо, я чогось не розумію, можливо, не знаю якоїсь військової таємниці, довіреної керівникам міста і району. І вони все роблять правильно і за правильним планом. Та хотілося б, аби вони таки пояснили свої дії. Газетну площу ми надамо. І платити за це, як іншим ЗМІ, не потрібно. І відео знімемо. Теж безкоштовно. Але із нашими запитаннями.

Шановні керівники, запрошуємо. Поясніть, будь ласка, як можна отак бавитися чужими грошима, якщо у вас повно важливих невирішених проблем.

Чи синдром сарая є національною рисою?


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
8 грудня 2017, 09:16 | Регіон: Кобеляки | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку1. Selena2017 / 8 грудня 2017, 10:15 Вставити цитату
Ігоре Миколайовичу, запросіть , спасибі вам, і санжарську селищну верхівку, не пожалкуєте.
2. don / 8 грудня 2017, 10:22 Вставити цитату
Між новосанжарським соплєжуєм Борькою і Філоном скоро можна буде ставити знак рівності
І козі зрозуміло , що Філоненко з трусів вискакує , щоб згудити Копельця , адже всі очікують , що будуть вибори в місцеву недолугу громаду і туди потрібно протягти Кобеляцьку мафію , вічних , потомствєнних руководітєлєй.А конюшню також треба комусь доглядати.
4. Selena2017 / 8 грудня 2017, 12:01 Вставити цитату
Мала на увазі лише санжарську владну еліту, про кобеляцькі порядки не смію судити , бо не бачу їх власними очима. Але чомусь вони дуже переплітаються багатьма аспектами і з нашим селищем.
5. don / 8 грудня 2017, 14:09 Вставити цитату
то куркою обзивали, то тепер козою, богиня нах
6. КАМаз / 8 грудня 2017, 14:27 Вставити цитату
Чув козак так дай мішечок зерна на конюшню на догляд конячок! А то за бюджетні кошти якось не гоже, коли в Кобеляках дірок хватає куди гроші витратити. А за освітлення в точку, на вулицях при заміні на «копильцівську» лампочку стало темно.
7. Maksym / 9 грудня 2017, 13:23 Вставити цитату
[[Чи синдром сарая є національною рисою?]]
Скоріше ознакою клінічної провінційності.
8. Ltava / 9 грудня 2017, 13:32 Вставити цитату
7.Maksym
«Скоріше ознакою клінічної провінційності.»
На жаль не можу не погодитися :((
9. stepan / 11 грудня 2017, 15:55 Вставити цитату
Цілком і повністю згоден з автором статті. І хотів би уточнити - справа не в провінційності а в повній відсутності розуміння що таке план розвитку. у нас все відбувається хаотично, сьогодні лампочки подешевше, завтра башта, після завтра конюшня, ще пізніше концерт за рахунок підприємців і цей список нескінченний, питання доцільності навіть не постає. Наразі всі дії нашого мера викликають лише одне і те саме питання - навіщо???
10. stepan / 11 грудня 2017, 15:59 Вставити цитату
і це стосується не лише мера а й усієї влади вцілому - навіщо створювати туристичний маршрут якщо до об’єктів ніяк доїхати. створюється активна метушня, гроші витрачаються а ефекту нуль.
11. Ltava / 11 грудня 2017, 19:38 Вставити цитату
9.stepan
«Наразі всі дії нашого мера викликають лише одне і те саме питання - навіщо???»

ОТКАТ !!!
12. Ltava / 11 грудня 2017, 19:39 Вставити цитату
10.stepan
«і це стосується не лише мера а й усієї влади вцілому »

ОТКАТ !!!
13. микола козак / 11 грудня 2017, 21:40 Вставити цитату
6.КАМаз
«. А за освітлення в точку, на вулицях при заміні на «копильцівську» лампочку стало темно.»

А було і зовсім без освітлення , то нічого ночами шлятись , на роботу в нічну зараз ніхто не ходить , а по кабаках можна і по темному. А конюшню що ви пропонуєте - спалити ?.За турмаршрути пишите , що нема як доїхати . а під другою статейкою один розказує , що в нас уже дороги рівні , кому вірити ?
14. КАМаз / 12 грудня 2017, 00:30 Вставити цитату
А було все з освітленням нормальним, а зараз ставлять лампочки які ні...а не світять!!!! До чого тут нічна "козачок ти засланий" я кажу за нормальний час, коли всі йдуть додому, а лампочки світять під опорою, а не на тротуарі.
15. КАМаз / 12 грудня 2017, 00:33 Вставити цитату
|Ltava|ОТКАТ !!!]]
Все в точку, половинка, як кличуть пахана нашого підрядники))))
16. Borch / 12 грудня 2017, 03:24 Вставити цитату
2.don
«Між новосанжарським соплєжуєм Борькою і Філоном скоро можна буде ставити знак рівності»

Так само як між тобой и куском гамна
17. Borch / 12 грудня 2017, 03:40 Вставити цитату
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
9.stepan
«пізніше концерт за рахунок підприємців»

та ви шо? які нах пидприємці, це все батя санич, ваші підприемці тіки бабки пиздять. А тепер ще привласнують чужі заслуги
6.КАМаз
«за освітлення в точку, на вулицях при заміні на «копильцівську» лампочку стало темно.»

Та ну. ідеш по вулиці, як в Москві, на право дивишся бомжі і простітутки, а з лева вобще мусор валяэтся по під дворами в козаків. чи гетьман забухав, чи х.й його знаэ.
18. микола козак / 12 грудня 2017, 08:27 Вставити цитату
14.КАМаз
«А було все з освітленням нормальним, а зараз ставлять лампочки які ні...а не світять!!!! »

А чому піднімаєте питання про малопотужні лампочки , а не піднімаєте питання , що тарифи на електроенергію вже захмарні для нас , а за велику лампочку і платити багато треба.В Київ протестувати проти скажених тарифів .А ви воюєте з Копельцем в угоду тим , хто рветься до корита.
19. Ltava / 12 грудня 2017, 11:50 Вставити цитату
18.микола козак
«угоду тим , хто рветься до корита.»

А Він уже біля нього ? І що більш нікого не пуска ?:))
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації