Фітосанітарна експертиза зерна, проведена у Київській та Полтавській областях, виявила, що 16-17,5% зерна вражено грибними патогенами.
Про це йдеться на офіційному сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Також 1-2,6% насіння соняшнику вражено бактеріозом та 10,2-2% — грибними патогенами; 2,2–3,6% насіння сої — бактеріозом.
Триває обстеження зерносховищ, складських приміщень, перевірка насіннєвого матеріалу, продовольчого та фуражного зерна на наявність комірних шкідників.
Контроль за станом зерна та зернопродуктів, що зберігаються, слід проводити постійно і в разі виявлення живих комірних шкідників приступати до обеззаражування збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами відповідно до діючих рекомендацій.
За умови зниження температури повітря до –5-10 С можна провести охолодження зерна пасивним (відчинення дверей, вікон) або активним (вентилювання, пересипання зерна транспортерами) способами, що негативно вплине на розвиток шкідників.
У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.