З вчителів Полтави знімають 20% надбавки за престижність професії

З вчителів Полтави знімають 20% надбавки за престижність професії

З 1 квітня надбавку за престижність знизять до 5%, але збільшать оклад на 10%

Більшість «комунальних» педпрацівників Полтави попередили про те, що з 1 квітня 2018 року надбавка за престижність професії буде знижена з максимально допустимого показника в 20% на мінімальний рівень в 5%.

Про це на сьогоднішньому засіданні депутатської комісії з питань освіти та культури Полтавської міськради повідомила начальник управління освіти Леся Марталішвілі, відповідаючи на запитання депутата Вадима Ямщикова. Головний освітянин уточнила, що з 23 січня 2018 року Міносвіти змінило умови оплати праці для педпрацівників, а саме вирішило збільшити оклад на 10%.

Водночас держава у 2017 році не додала освітянам 20 млн грн субвенції, на 2018 рік така потреба складає 18,9 млн грн. Із міського бюджету ця потреба перекрита на 20 млн, але цієї суми все одно не достатньо. Тому, щоб не допустити заборгованості по зарплаті, управління змушено знизити надбавку за престижність професії з максимального до мінімального розміру. У зв’язку із цим відповідних вчителів попереджають про це під підпис. Окремі із них на правах анонімності повідомили, що їх «добровільно-примусово» змушують підписати відмову від 20% надбавки. Однак, з вуст Лесі Марталішвілі, це звучить не так трагічно. Більше того, для відповідних педпрацівників 37-ї школи, які працюють за новою програмою «Нова українська школа», надбавка за престижність професії залишиться на рівні 20%.

За словами Лесі Марталішвілі, з 1 квітня 2018 року так би мовити середній полтавський вчитель не стане біднішим.

Окремо на засіданні комісії прозвучало, що міський бюджет взяв на своє фінансування 300 педпрацівників, які за формулами Міносвіти «випали» з рамок попереднього фінансування.

У грудні начальник бюджетно-фінансового управління міськвиконкому Тетяна Чумак повідомила, що заробітна плата вчителя у 2018 році в середньому складатиме 9 тисяч гривень.

 


Автор: Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»
Поділитися:
14 лютого, 15:32 | Регіон: Полтава | Категорія: Фінанси | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації