У суботу в Біликах відбулася зустріч жителів селища та представників сусідніх громад, на якій спробували обговорити переваги і недоліки децентралізації.
За кілька днів до зібрання редакції стало відомо, що його ініціатором виступила член виконкому селищної ради Наталія Левонтівцева. Збори мають відбутись у актовому залі цукрового заводу. Голову селищної ради Юрія Латиша про них не повідомляли.
Як розповіли місцеві активісти, оголошення про збори щодо об’єднання селища з сусідніми сільрадами знаходилось у приміщенні цукрового заводу. Крім працівників підприємства, інших біличан ніхто не повідомляв. Також селищем почали ширитись чутки, що на зборах обговорюватимуть відставку селищного голови Юрія Латиша та можливість створення на території заводу свинарника. Коли активісти в зазначений у оголошенні час підійшли до будівлі цукрового підприємства, охоронець пояснив, що впускатиме у приміщення за списками. Тоді активісти звернулись до директора заводу Івана Миська, аби дізнатись, які саме збори проходитимуть у довіреному йому заводі. Керівник відповів, що актовий зал орендували.
У результаті зібрання відбулось прямо на вулиці, поряд із центральним приміщенням заводу.
Усього на території підприємства зібрались близько 50 біличан. Також на зустріч прибули депутат обласної ради Сергій Жук та жуківський сільський голова Сергій Рубан.
Наталія Левонтівцева пояснила присутнім, що у зв’язку з процесом децентралізації, який відбувається в країні, жителям селища треба визначитись щодо подальшого шляху розвитку. Щоб детальніше розібратись у цьому питанні, вона запросила на зустріч голову Бутенківської об’єднаної громади Миколу Скрильника. Також Левонтівцева додала, що агрофірма «Добробут», де жінка працює, бере активну участь у децентралізації.
Далі Наталія Іванівна попрохала Скрильника розповісти, як у них відбувався процес об’єднання. Паралельно частина присутніх задавали питання голові Бутенківської громади, частина викрикували несхвальні репліки в його адресу.
Під час виступу Микола Скрильник розповів, що працює над тим, аби приєднати до громади Кунівську і Золотарівську сільські ради. Він сподівається, що свої погляди змінять і жителі Марківської сільради. Зі слів Миколи Володимировича, Бутенкам необхідно суттєво збільшити кількість жителів громади. Крім того, Скрильник наголосив, що не бажає об’єднуватись із Білицькою селищною радою, оскільки на її території фактично немає підприємств і земель, із яких можна отримувати податки.
Відповівши на всі питання, Микола Скрильник попрощався з біличанами. Його виступ продовжив депутат Бутенківської громади Павло Гунжель. Він назвав недоліки об’єднання і пророкував біличанам серйозне зростання податку на нерухоме майно. Оскільки їх громада не в змозі буде утримувати себе в інший спосіб.
Після зустрічі свій коментар надала Наталія Левонтівцева. Вона нагадала, що у 2016 році вісім депутатів селищної ради ініціювали позачергову сесію, на якій мали прийняти рішення про створення громади. Тоді активісти зірвали зібрання і депутати залишили зал засідань.
— Жуківська сільрада підтримує об’єднання з Біликами. Не проти цього і Червоні Квіти. Але Чорбівка схиляється до Іванівки. Якщо ми й далі сидітимемо, склавши руки, то примусово будемо приєднані до якогось населеного пункту, — сказала Левонтівцева. — Сьогодні були не збори, а зустріч активних членів виконкому, депутатів, керівників освітніх установ, які хотіли дізнатись у Миколи Скрильника, до чого призведе децентралізація. Голова селищної ради не проводить освітню роботу серед населення щодо об’єднавчих процесів, от ми й хотіли спершу самі в усьому розібратись. Оскільки агрофірма «Добробут» не стоїть осторонь децентралізації, то й було вирішено запросити на зустріч працівників цукрового заводу.
Наталія Левонтівцева додала, що готує на сесію селищної ради, яка відбудеться у п’ятницю, звернення щодо створення об’єднаної громади з центром у Біликах.
Коли зібрання завершило, то кілька чоловік висловили свою думку щодо тих подій. Вони описали зустріч так: зійшлись, покричали, розійшлись.