2017 рік для Новосанжарського району став успішним — головна теза звіту голови Новосанжарської райдержадміністрації Сергія Бульбахи під час чергової сесії районної ради. А от яким стане рік 2018‑й для новоутворених ОТГ? — питання, яке хвилює не лише керівників району.
Чергову сесію районної ради відвідує 21 депутат. У порядку денному 41 питання, втім, їх розгляд не затримав депутатів більше, ніж на дві години.
На початку засідання головуючий Геннадій Супрун вручає почесну грамоту обласної ради депутату, голові ФГ «Козубівське» Михайлу Васюті.
Розгляд питань порядку денного починають із заслуховування звіту прокурора Лариси Коби. Цього разу очільниця Кобеляцької міжрайонної прокуратури привертає увагу депутатів та присутніх представників поліції до того, що левову частку злочинів на території району складають крадіжки — це 85 відсотків від усіх злочинів. Також за рік у Новосанжарському відділенні поліції порушили 573 кримінальні справи, 140 з них передали до суду. Звіт Лариси Коби традиційно беруть «до відома».
Наступним звітує за рік роботи голова Новосанжарської райдержадміністрації Сергій Бульбаха. І хоча депутати прохають скоротити виступ, нагадуючи, що чули звіт на комісії, керівник району все ж таки зупиняється на ключових тезах.
Якщо вивести головну тезу із виступу, рік 2017‑й був для Новосанжарського району успішним. Район, чи не вперше за останні роки, мав можливість не лише «проживати» кошти, але і вкладати їх на перспективу. Уперше район отримав за рік понад 49 мільйонів гривень власних надходжень, що дозволило не лише ремонтувати дороги (а їх за рік відремонтовано на 30,7 мільйона), але і придбати житло для лікаря, медичні авто та цінне обладнання для районної лікарні. Навіть, незважаючи на не надто вдалий рік для аграріїв, зібраний Новосанжарським районом вал у 58 тисяч тон приніс перше місце в області.
Завершуючи виступ, Сергій Бульбаха дякує за співпрацю депутатському корпусу ради і окремо згадує про те, що майже в усіх питаннях йому вдавалося знаходити компроміси із головою ради Геннадієм Супруном. Наостанок голова РДА висловлює побажання, щоб ті добрі справи, які почали робити для громади району, отримали продовження і у об’єднаних територіальних громадах.
— А послуги, які надаватимуть людям, були не гіршої якості, ніж до територіальної реформи, — додає Геннадій Супрун.
У продовженні сесії депутати затверджують технічну документацію на ряд земельних ділянок, а також голосують за перелік об’єктів, які з 1 квітня передадуть Новосанжарській ОТГ. При цьому депутат Микола Воронько уточнює, чи буде в цьому переліку «будинок побуту». Адже питання щодо його можливої передачі підіймав на засіданні комісії заступник голови ОТГ Вадим Розсоха.
— Будинок побуту — це приміщення спільної власності територіальних громад району. А питання його передачі — то просто «хотєлки» селищної ради. А потім воно може бути продане за 10 гривень! — коментує голова ради.