Голова Новосанжарської районної державної адміністрації Сергій Бульбаха поспілкувався з журналістами на тему розвитку району, змін у державі та ходу реформ.
Зустріч запропонував сам голова райдержадміністрації. Пояснив, що хоче провести своєрідний підсумок роботи упродовж трьох років. А також поговорити про важливі для держави процеси, хід реформ, про інші питання, які цікавлять жителів Новосанжарського району. Спочатку очільник району зачитав щось на кшталт звіту за результатами роботи. Потім відбулася розмова у форматі «питання — відповідь».
— Сергію Володимировичу, що можете назвати своїми досягненнями за ці три роки роботи?
— Усі знають, ЩО залишилося на рахунках казначейства навесні 2014‑го, після керування Партії Регіонів. Проте, незважаючи на це, нам, в умовах воюючої країни, вдавалося чимало робити в районі. Ми ремонтували дороги, закуповували шкільні автобуси, медичне обладнання, будували спортивні майданчики, ремонтували школи та дитсадки, проводили заходи з енергозбереження. До речі, за три роки ми змінили в районі більше вікон, ніж за кошти Кіотського протоколу. І зробили це спокійно — без пафосу та піару.
— Як оцінюєте перші результати проведення децентралізації в районі?
— Найголовніше, що ми, хоч і не у числі перших, але вступили в процес об’єднання. Є, звичайно, розчарування від того, що не всі громади об’єдналися. Ми проводили максимально роз’яснювальну роботу, запрошували експертів, возили наших представників самоврядування в ті громади, що вже об’єдналися і мають чималі досягнення. Утім, не всі поспішили створити ОТГ.
— Чим закінчиться процес децентралізації в районі? Що буде з тими сільськими радами, які ще не об’єдналися?
— Тут можна провести аналогію із Законом про декомунізацію. Спочатку місцевим громадам дали час і можливість самим прийняти рішення про перейменування. Потім, там де цього не зробили, повноваження перейшли спочатку до обласної адміністрації, потім — до Верховної Ради. І вже на вищому рівні приймали рішення. Так само буде і з об’єднанням. До 2020 року (наступних виборів до місцевих рад) вся Україна буде об’єднана в громади. Щодо самої цієї реформи, то вона, безумовно, правильна. Десятками років процес надходження грошей до громад супроводжувався «надщипуванням» на різних рівнях. У результаті — до села чи селища доходила лише невелика частина коштів. Тепер об’єднані громади отримують фінансування напряму і можуть розпоряджатися ним на власний розсуд.
— Коли у районі відремонтують дороги?
— З 2018 року в області функціонує нова система фінансування ремонту доріг — Дорожній фонд. Саме завдяки йому, за умови співфінансування, у цьому році проведуть ремонт двох доріг: Т-17–35 Кобеляки— Нехвороща—Машівка і Т-17–34 Решетилівка—Нові Санжари—Нехвороща.
— Що нового відбудеться в районі в цьому році?
— Ми плануємо збудувати три сучасні медичні амбулаторії, провести реформу місцевої пожежної охорони, впровадити в межах району єдиний інформаційний портал «Новосанжарський смарт-район».
— Як оцінюєте свою роботу на посаді голови РДА?
— Знаєте, як кажуть: «Роби все, що від тебе залежить, а далі — будь, що буде». З огляду на це, можу сказати, що на 85 відсотків виконував (і виконую) те, що від мене вимагають закон і люди. Але для того, щоб країна насправді змінилася докорінно, мало змінити закони. Потрібно змінитися кожному з нас. Усвідомити свою відповідальність за державу та майбутнє. І виконувати прості правила: бути чесним, платити податки, не давати і не брати хабарів, дотримуватися законів, відповідально ставитися до свого вибору. Лише тоді ми побачимо результат.
Нагадаємо, Сергій Бульбаха був призначений головою Новосанжарської районної державної адміністрації 10 лютого 2015 року. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко. До призначення був приватним підприємцем, депутатом Новосанжарської районної ради. З квітня 2014 був мобілізований до лав Збройних Сил України та проходив службу в зоні АТО.