Вхід | Реєстрація

Для кого пишуться закони?

Для кого пишуться закони?

Серед людей прийнято критикувати наших верховних можновладців за те, що неефективно працюють, приймаючи недолугі, а інколи й антинародні закони. Але, дивлячись на наше новосанжарське сьогодення, розумієш, що прийняти навіть хороший закон, це — половина справи. Адже його просто не будуть виконувати. Як відбувається в нас, у Нових Санжарах.

Стаття 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вказує основні принципи місцевого самоврядування: народовладдя, законність, гласність… Це — по закону, отже, по теорії. А що відбувається у реальному житті?

З листа Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області від 20 березня 2018 року №01–31/295: (цитата) «… повідомляємо, що 14–15 березня 2018 року було заплановано проведення позапланової перевірки ДП «Комунтех» КП «Джерело» Новосанжарської селищної ради з питання виконання припису №2 від 24 травня 2017 року щодо усунення порушень вимог законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з вивезення твердих та рідких побутових відходів, за результатами проведення позапланової перевірки від 18 травня 2017 року, акт перевірки №3.

Керівником ДП «Комунтех» посадова особа Головного управління не була допущена до проведення позапланового заходу, про що складено відповідний акт. Головним управлінням до ДП «Комунтех» застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 3400 гривень.

Крім того, повідомляємо, що відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про ціни і ціноутворення», Головним управлінням 20 вересня 2017 року внесено припис на Новосанжарську селищну раду про усунення порушень, виявлених у ході позапланової перевірки ДП «Комунтех». Новосанжарська селищна рада не виконала припис, мотивуючи свою відмову оскарженням ДП «Комунтех» припису в судових інстанціях.

Головне управління листом від 19 березня 2018 року №01–27/1452 рекомендувало Новосанжарській селищній раді виконати припис Головного управління від 20 вересня 2017 року №4, враховуючи ухвалу Верховного суду від 19 лютого 2018 року».

Виникає питання: який закон дозволяє селищній владі ігнорувати ухвалу Верховного суду? Самі затіяли судові тяжби, самі ж і рішень судів не виконують.

Правильність формування тарифів перевіряли два різних державних органи: Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України та Головне управління держпродспоживслужби в Полтавській області. Висновки в обох випадках одинакові: тарифи економічно не обґрунтовані (завищені). Невже в обласних структурах працюють фахівці менш кваліфіковані, ніж у комунальних службах нашого селища, чи в роботі користуються різними законами?

Шановні споживачі комунальних послуг, чи вбачаєте ви виконання нашою владою принципів народовладдя, законності, гласності? Стаття 4 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» їх перераховує 10. Я назвала перші. На десятому місці — принцип, що передбачає «судовий захист прав місцевого самоврядування». А це означає, що влада має дипломатично (на базі законодавства) вирішувати питання з народом, а судитися — то вже остання справа. Не зрозуміло, у чому вбачається порушення нами прав влади?

P. S. У Верховному суді очікують чергу на розгляд ще дві справи з тарифів на водопостачання.


Автор: Галина КУРИЛО


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
30 квітня 2018, 10:16 | Нові Cанжари | Суспільство


1. ЛУНА / 30 квітня 2018, 22:44
Госпродпотребслужба и антимонопольный комитет это самые коррумпированные государственные службы,уступают разве что госземкадастру.Так что их «профессиональные» акты и заключения под большим вопросом. Коммунальщиков не защищаю,но логично было бы вместе с статьей Курило напечатать их разъяснения.А то на "заказуху"похоже.
2. Dana77 / 1 травня 2018, 07:57
Давня пісня на новий лад... Галина Курило «співає» її вже років зо п"ять і все без толку. Луна пише правду, всім отим службам, названим авторкою статті, по суті наплювати з високої вишки на тарифи у Нових Санжарах, вони нашу громаду захищати не будуть. Захищати нас повинна місцева влада, зокрема і поки що діюча районна, яка ще сидить у теплих кріслах і получає немаленьку зарплату. З цього приводу хочу звернутися до пані Галини як депутата райради: чи не спадало вам на думку запитати у Геннадія Супруна, котрого ви також обирали на цю високу посаду, що він особисто як голова райради зробив для того, аби нарешті вляглися пристрасті навколо цін на водопостачання? А що зробив ваш колега-депутат і водночас голова РДА Сергій Бульбаха? Де їхні звернення, заяви, глибокий аналіз даної проблеми і т.д.? Про це ви чомусь нічого не пишете. Отже, ваша стаття справді схожа на "заказуху".
Крім того ви запитуєте у нас, чи вбачаємо виконання нашою владою принципів народовладдя, законності, гласності? Відповідаю: не вбачаю такого виконання у першу чергу районною владою, яку й ви, пані Галино, представляєте як депутат. А що тоді говорити про селищну? І якщо ви така прихильниця гласності в органах місцевого самоврядування, то прокоментуйте для нас, платників податків, за які "особливі досягнення в роботі" ви встановили Супруну премію, що подвоює його посадовий оклад? Будемо вдячні за вашу гласність.
3. kasandra / 1 травня 2018, 08:52
2.Dana77
«всім отим службам, названим авторкою статті, по суті наплювати з високої вишки на тарифи у Нових Санжарах, вони нашу громаду захищати не будуть»

А від кого вони повинні захищати громаду? Від самої громади? Служби зробили все що могли - зафіксували порушення. Далі ситуація нагадуватиме втручання у сімейні розбірки і чиновники підставляти самі себе не будуть. І це правильно. Ви обрали депутатів і голову і вони вправі все вирішувати на вашу користь без усяких судів і чиновників. Якщо вони так не вирішують, то значить їх треба міняти і не потрібні ніякі суди. Чиновник АМК буде розсуждать приблизно так - ця Курило права, але більшості ж подобаються тарифи і неподобається Курило, бо більшість же мовчить. І чиновник ніколи не стане перечити волі громади. Це і є гейропа і демократія.
4. ЛУНА / 1 травня 2018, 10:01
Да причем здесь демократия или Европа?Это все предмет другого разговора.
3.kasandra
«Служби зробили все що могли - зафіксували порушення.»
Вот об этом я говорила.Зафиксировали!А зафиксировали нарушение или то что приказом спустили с "верху"?Я же говорю ,не взирая на зачастую похабное исполнение своих функций комунальщиками,названные службы лидеры коррумпированности и их заключения далеко необъективны.
А кто есть Курило?Новый игрок на полит.сцене?Чьих будет?Рашеновских,иль из "скотыняк", а может БЮТовская провокаторша?Или активистка из народа?
5. микола козак / 1 травня 2018, 14:37
Ну луна , як завжди .А громада вправі творити свої закони для своєї громади .Зберіть людей і висловіть недовіру владі громади.Внесіть до СТАТУТУ ГРОМАДИ пункт про відкликання обраних Вами дармоїдів і гоніть їх поганою мітлою , доки вони не загробили Вашу громаду.Закони пишете Ви , а не козак Гаврилюк в Києві , який ще і підозрюється в обкраданні воїнів АТО.
6. Ольга Волоська / 1 травня 2018, 15:15
4.ЛУНА
«А кто есть Курило?Новый игрок на полит.сцене?»

Все значно прозаїчніше. Колишній керівник служби зайнятості. Ображена на Реку А.О. От таким способом пробує самореалізуватись і помститись. Про тарифи на воду судяться років зо три. Копійчані тарифи. А щодо ціни на газ чи світло - мовчок. Чого б то?!

Змінено 01.05.2018, 15:15
7. ЛУНА / 1 травня 2018, 15:21
Ну да,Копелец пишет законы более подходящие для Миколы Козака.Там он тылы подставляет умело!"Громада пишет свои законы".Это вроде под американцев.Ну вроде :"Нельзя кормить морских слонов варенной редиской,или надувать лягушек велосипедным насосом."Каждый штат по своему с ума сходит.Так это точно не наш путь.Законы должны быть государственные.А исполнение контролировать имеет право громада.
8. василь овсієнко / 1 травня 2018, 22:31
7.ЛУНА
«Ну да,Копелец пишет законы более подходящие для Миколы Козака.Там он тылы подставляет умело!"Громада пишет свои законы".Это вроде под американцев»

Та про що ти таке балакаєш , такі , як ти , продали Україну американцям з потрохами , то чому вже до кінця не строїтись під америку ,адже в Європу вже чвалаєми , а вчора така радість , Америка дала джевеліни , щоб лупили один другого.Ура!?А ті закони , що приймає козак Гаврилюк кінчають Україну.А коли серйозно , то державні закони ніхто не відміняє і навіть в Америці є федеральні закони , а от місцеве самоврядування для того і існує , щоб громада забезпечувала нормальне існування членів громади , а Ви звикли , щро Вами повинен керувати якийсь Река , чи інший.До речі , бачила, як жалюгідно виглядав Река , при інспектуванні його доходів?
9. ЛУНА / 2 травня 2018, 05:50
Както на «ты» я ни с каким Васей не переходила.Украину ни кому,тем более американцам не продавала.Да и к законам козака Гаврилюка или подобных «козаков» отношусь несколько критически.Чтото у вас сбой .
10. kasandra / 2 травня 2018, 07:25
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
8.василь овсієнко
«Америка дала джевеліни , щоб лупили один другого.Ура!?»

Слава Україні! Свідомі афігенно раді тим джавелінам. В соцмережах лікованіє. От тільки якби мені хтось пояснив, нафіг на ті джевеліни було бабло тратить, навіщо вони вАще потрібні? Ну Штатам, ясно, треба продати. А свідомим вони, блін, навіщо? Це звичайнісінькі птурси яких і у нас повзривали на складах цілу купу. Але головне в тім, що вони ж призначені для оборони. А наша армія - наступальна й всепереможна. Нафіг при наступі джавеліни? Полторак сказав, що за три дні візьме Донбас. Ну і навіщо для цього птурси? Хай іде й бере. Ярош чи ще хтось казав, що за три дні дійде до Москви. Ну нехай іде. Оборонятися нам ні від кого, а бабало викинули на вітер. Прикольно й інше. Вчора зустрів знайомого май-дауна, який зібрався на заробітки до ляхів. Був він на майдані, був двічі в АТО а тепер, блін, тікає з України. Кажу: Петя, ти охрєнєл чи що? На кого ж ти нас покидаєш? Ми ж тепер беззахисні, прийде Путін і візьме нам голими руками. Навіщо ж ви тоді майдан мутили, навіщо країну розділили і розвалили? Навіщо Донбас обстрілювали і «захищали» від "агресора"? А тепер вже кидаєте й свій дім і свої огороди. Падло мовчить, каже: та воно з часом якось налаштується.
11. василь овсієнко / 2 травня 2018, 12:13
9.ЛУНА
«Както на «ты» я ни с каким Васей не переходила.Украину ни кому,тем более американцам не продавала.Да и к законам козака Гаврилюка или подобных «козаков» отношусь несколько критически.Чтото у вас сбой .»

Шановна , чи нешановна пані , я зовсім не збирався Вас образити ,ь звертаючись на ти .Але на Ви і з великою повагою я звертаюсь до людей , які в першу чергу поважають себе і інших , а також цінують свожє минуле , без якого неможливе майбутнє.Так от саме ти Луна , чи місяць чомусь пробуєш огудити жінку , яка в тяжкий час для українців , використовуючи очевидно свої кошти на наші корумповані суди , пробує хоч якось полегшити життя своїх співгромадян.Для тебе і Копелець чомусь поганий , що тримає тариф на питну воду 7.34грн .Можливо для тебе копійчані тарифи нічого не значать , як і для мільйонера Реки , але для багатьох вони непосильні.А як хочеш зі мною познайомитись , в мене написано моє дійсне прізвище не ті дурні ніки.
12. КАМаз / 2 травня 2018, 21:53
11.василь овсієнко
«Для тебе і Копелець чомусь поганий , що тримає тариф на питну воду 7.34грн »

Вась, а Вась, а в тебе по 7,34 сьогодні ввечері була чи ні, в мене не було. А далі її взагалі не буде, бо все бабло твій коханий пахан жене на зоопарк, а дві свердловини йому до феньки в ньоо в Жуках вода є.А ще за останні 20 років я таких розбитих доріг в місті не пам’ятаю. Ну за то ми з зоопарком і парком, лохи ви, вас купили за 7,34!!
13. василь овсієнко / 3 травня 2018, 07:55
12.КАМаз
«Вась, а Вась, а в тебе по 7,34 сьогодні ввечері була чи ні, в мене не було. А далі її взагалі не буде, бо все бабло твій коханий пахан жене на зоопарк, а дві свердловини»

Перш за все Копелець не є моїм коханим пане Камаз.Я до влади відношусь завжди опозиційно , але буде надалі вода , чи небуде , передбачати не можу , поживем , побачим.Бувають віипадки і в мене нема води , нема електроенергії і т.д., але це не значить , що я із злобою , як Ви повинен відноситись до Копельця , чи Юрка , чи Зінченка.Дороги також розбиті по всій україні , не тільки в Кобеляках , але зачасту до доріг ми і самі відносимось безбожно , от біля мене проходить вулиця , покрита легеньким слоєм асфальту , а поній часто рухаються автомобілі , вагою 30-50тонн , а інколи і гусеничні трактори не говорячи про важкі колісні , і в той час , коли асфальт під сонцем робиться мяким.Читаю тут часто критику на адресу Копельця відносно футболістів , а не виділи грошей на розвиток спорту , будуть критикувати , що не дбає про спорт і за здоровя Кобелячан , так само і парк і зоопарк.А потім за бюджет голосують депутати , то потрібно питати і депутатів та потрібно всетаки бути обєктивними в оцінці чиєїсь роботи.А Копелець для мене як і Ісип , Сироватка , Коробчинський ..................... .
14. Sien / 3 травня 2018, 11:39
Законы пишутся для народа) Для властьимущих их нет(