Вночі палестинські та марокканські хакери по черзі зламали сайт Полтавської облдержадміністрації

Вночі палестинські та марокканські хакери по черзі зламали сайт Полтавської облдержадміністрації

Цієї ночі палестинські та марокканські хакери зламали сайти Полтавської ОДА та РДА області — ресурси вже працюють у звичному режимі. Про це повідомляє ІВ «Полтавщина».

У ніч з 4 на 5 червня дві групи хакерів з Палестини та Марокко здійснили злам офіційного сайту Полтавської облдержадміністрації, а заразом і сайтів райдержадміністрацій області, які обслуговуються одним провайдером. На ранок усі ресурси почали працювати у звичному режимі.

До опівночі «Полтавщина» помітила хакерську атаку палестинців на сайт Полтавської ОДА. Ця версія зламу мала лише зображення червоного чортеня із коротким повідомленням. Останнє містило назву команди хакерів — «Adam Tnx» — та приналежність їх до групи «Giants PS».

Ця атака була доволі короткою і профільні ресурси навіть не встигли її зафіксувати.

Вже після опівночі сайт Полтавської ОДА піддався атаці іншої групи — Black_TeamX — з Марокко. Результат зламу мав вигляд повідомлення із текстом англійською, переклад якого ми розміщуємо нижче.

«Марокко організовуватиме Чемпіонат світу 2026.

США та Європа — країни, які ставляться із ненавистю та терором до країн третього світу. Європа та США розпалюють війну у бідних країнах аби представити більше у політичному та фінансовому диктаті ілюмінатів. США, Ізраїль та Європа вбивають мусульман по всьому світу, бо вони бояться відродження ісламських країн.»

Нижче був рухомий рядок із наступним повідомленням (також англійською в оригиналі):

«Зламано командою Black_TeamX = «Ми, марокканці, захищаємо нашу країну від (Ісламофобів) (терористів Полісаріо) (Расистів) (злочинців Ізраїльської армії) (Корупції) (Світових медіа) та усіх, хто хоче нас розділити» (наша віра) = Бог, Батьківщина, Король...»

Ця атака «зачепила» й інші сайти держустанов Полтавщини — районних державних адміністрацій — і тривала майже до ранку. 5 червня, близько 7-ї години, усі сайти працювали у звичному режимі.

Ймовірно, друга група хакерів мала за мету привернути увагу до вибору країни, де проводитиметься Чемпіонат світу з футболу у 2026 році. У травні Марокко подала заяву на проведення ЧС. Експерти заявляють, що африканська країна майже не має шансів на перемогу. Спецкомісія ФІФА позначила в заявці Марокко «високий ризик» у трьох областях: стадіони, житло і транспорт. Наразі перевагу віддають США, Канаді та Мексиці. Голосування ж за проведення фіналу Кубка світу-2026 має відбутися 13 червня на 68-му конгресі ФІФА в Москві.

Нагадаємо, у січні 2017 року хакерської атаки зазнав офіційний сайт іншої держустанови області — управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА. «Албанські антикорупціонери» виконали дефейс (заміну головної сторінки іншою), розмістивши повідомлення про розповсюдження корупції та війни від урядів.


Автор: Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»
Поділитися:
5 червня, 11:33 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Цікаве | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації