Сільські ради будують мангали, районна — козацький хрест

Сільські ради будують мангали, районна — козацький хрест

Створення відпочинкових зон і будівництво пам’ятного знаку відбувається в рамках проекту розвитку сільського туризму.

На останній сесії Кобеляцької районної ради депутати проголосували за «передачу основних засобів та інших матеріальних цінностей із спільної власності територіальних громад Кобеляцького району в комунальну власність територіальних громад міста Кобеляки, Лучківської та Світлогірської сільських рад».

Під час сесійного засідання голова райради Володимир Кішінський пояснив присутнім, що це — об’єкти інфраструктури, які збудовані за проектом розвитку сільського туризму.

Кореспонденти «ЕХО» зустрілись із очільником районної ради, аби дізнатись, що з’явилось на територіях вказаних громад і скільки на ці заходи витрачено коштів.

Нагадаємо, що в минулому році Кобеляцька районна рада перемогла в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. Проект отримав назву «Покращення привабливості Кобеляцького краю шляхом розвитку сільського туризму». Його районна рада планувала впроваджувати спільно з Лучківською, Світлогірською, Комендантівською, Григоро-Бригадирівською, Шенгурівською, Лебединською і Підгорянською сільськими радами, громадською організацією «Козацька громада Кобеляцького району» та ландшафтним парком «Нижньоворсклянський».

Загальна вартість проекту — 1 200 000 гривень. Для реалізації районна рада отримає з обласного бюджету 600 000. Крім обласних коштів, 300 000 надасть район, по 50 000 — повинні виділити сільради, 100 000 — козаки та керівництво парку. За ці кошти мали провести благоустрій, облаштувати й озеленити території навколо музеїв, створити місця для відпочинку, розробити туристичні маршрути, придбати екскурсійне обладнання і виготовити туристично-просвітницьку продукцію.

Як розповів Володимир Кішінський, у ході роботи кількість та склад учасників змінились. Тепер проект реалізовують Кобеляцька міська і районна ради, Григоро-Бригадирівська, Лучківська, Комендантівська і Світлогірська сільради. Шенгури відмовились, оскільки всі кошти спрямовуватимуть на будівництво сучасної амбулаторії.

Кобеляцька міська рада отримала субвенцію з області в розмірі 200 000 гривень. Їх на умовах співфінансування з міським бюджетом (50/50) витратили на будівництво екопарку.

У Лучках на сільському пляжі облаштували зону для відпочину. Вона включає в себе волейбольну площадку, альтанки, місця для відпочинку. На ці заходи з сільського бюджету використали 50 000 гривень. Свої 50 000 райрада ще не надала.

У Світлогірському, поряд із водосховищем, створена паркова зона з оглядовим майданчиком, місця для відпочинку. Вартість — 50 000 гривень. За рахунок районних коштів проведуть реконструкцію пам’ятного знаку — козацький хрест.

Також голова районної ради поділився планами щодо реалізації проекту в інших сільських радах.

У Григоро-Бригадирівці створять відпочинкову зону для туристів. У Комендантівці мають виготовити стенди для музею, облаштувати місця для відпочинку поряд із пірамідою.

Також заплановане виготовлення вказівників населених пунктів, буклетів, сувенірної продукції, придбання велосипедів.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


6 вересня 2018, 15:23 | Кобеляки | Фінанси1. Beri Mor / 6 вересня 2018, 18:21
Я так зрозумів,що одні Шенгури дружать з головою,вкладаючи кошти в медицину.Всі інші громади нагальні потреби вже вирішили і тепер з жиру бісяться,встановлюючи пам"ятні хрести та альтанки на пляжах."Пир во время чумы",не інакше.
2. Selena2017 / 6 вересня 2018, 19:10
А де візьмуться на ці грандіозні плани туристи? Кому відпочивати в напівпорожніх забутих всіма селах? Жах якийсь...
3. микола козак / 6 вересня 2018, 20:49
Альтанки використають наркомани ,то ж не тривожтеся.А хрестів уже по всій україні , тепер уже пепрейдуть ставити на кладовища українців , які досі виживали на1500 грн , а після нового тарифу на газ і електрику добровільно закажуть хрести.
4. orakul / 6 вересня 2018, 21:07
Коментар видалено за порушення пункту 2.3, 2.9 Правил користування сайтом
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації