Відбулось інструкторсько-методичне заняття щодо осінньо-призовної кампанії (фото)

Відбулось інструкторсько-методичне заняття щодо осінньо-призовної кампанії

18 вересня 2018 року на базі Полтавського обласного збірного пункту провели інструкторсько-методичне заняття щодо організації осінньої призовної кампанії нинішнього року.

Під час інструкторсько-методичних занять за участю обласної призовної комісії, голів районних (міських) призовних комісій, голів військово-лікарських комісій вручили методичні рекомендації проведення призову на строкову військову службу та агітаційно - пропагандиські матеріали з прийняття на військову службу за контрактом.

Починаючи з 01 жовтня 2018 року з Полтавського обласного збірного пункту до військ буде направлено орієнтовно 686 призовників, які проходитимуть службу в елітних військах Збройних Сил України – 376 чол., Національної гвардії України – 230 чол., Державної прикордонної служби – 55 чол., Державної служби спеціального транспорту – 35 чол. Перед направленням до військових частин призовники пройдуть навчання на полігонах і навчальних центрах ЗСУ. Протягом 12-18 місяців основними завданнями призовників будуть оволодіння озброєнням та технікою. У зону проведення ООС призовники направлятися не будуть.

Особливістю осіннього призову є більш якісний відбір та збільшення кількості тих, хто підлягатиме призову.

Виконання планового завдання з призову перебуває на постійному контролі у голови обласної призовної комісії - заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Миколи Білоконя.

«Військовий обов'язок стосується всіх, але на сьогоднішній день у нас є ряд  проблем. Суспільна думка у державі є такою, що служба в Збройних Силах України не престижна. Для того, щоб у нас проходило все добре, необхідно формувати позитивну думку. Ми маємо розробити суспільний механізм, як працювати над тим, щоб  наша молодь не боялася, щоб не було викривленої інформації про ЗСУ і відношення до них. Ми маємо роз'яснити людям, що захист нашої вітчизни є святим обов'язком», – розповів Микола Білокінь.

«Призов на строкову службу є показником національно-патріотичних настроїв в тому чи іншому регіоні Полтавщини», – зазначив у своєму виступі військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату полковник Дмитро Губський.

«У деяких районах області систематично не виконується завдання, а поряд у сусідньому районі хлопці йдуть до війська охоче. Наприклад, низька робота у Лубенському, Пирятинському районах та містах Полтава, Лубни. У той же час найбільше бажаючих проходити строкову службу з Машівського, Хорольского, Новосанжарського районів області», - наголосив Дмитро Губський.

Основою причиною є недостатня увага та рівень залучення молоді до військово-патріотичного виховання.

«Призов у нас розпочався. На сьогоднішній день планове завдання у нас складає 29 чоловік, із них 15 -  придатні за всіма відношеннями до служби. Головне те, що у них є бажання служити в армії. Призову в області підлягає більше 600 чоловік. Дуже велика кількість людей, які не з'являються у військовий комісаріат. Проблеми у нас пов'язані із не відповідністю чинного законодавства. На сьогоднішній день штрафи складають від 17 до 51 грн за неявку до військомату, – говорить військовий комісар Глобинського військового комісаріату підполковник Михайло Осадчук, – немає чіткого розуміння співпраці з Національною поліцією, вони зсилаються на свої закони «Про Національну поліцію». Особливо на те, що там є певна процедура притягнення до відповідальності осіб, які ухиляються від призову на строкову службу, а ми в свою чергу керуємось законом України «Про військовий обов'язок і військову службу», де вказано, що на наш запит, органів місцевого самоврядування, органи Національної поліції повинні розшуковувати і доставляти до військових комісаріатів хлопців, які ухилились від явки до військомату. Поліція звертає увагу на те, що є певні процедурні вимоги щодо внесення цих справ у єдиний реєстр і не завжди, за їх думкою, це відповідає чинному законодавству».

Результатом засідання призовної комісії стала вимога до голів призовних комісій, районних (міських) військових комісаріатів довести до молоді необхідність виконати свій військовий обов’язок, оволодіти військовими навиками, чесно та сумлінно відслужити встановлений термін.

Також військовий комісаріат нагадує, що якщо призовнику за будь-яких обставин не дійшла повістка і він не має права на відстрочку необхідно самостійно прибути до військового комісаріату за місцем перебування на військовому обліку для проходження призовної комісії. Питання призову, надання відстрочки приймається районною (міською) призовною комісією та регулюється Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу».

По завершенню інструкторсько-методичних занять нагородили військових комісарів, які виконували бойові завдання у зоні ООС після річного відрядження.


Автор: прес-служба Полтавської ОДА


19 вересня 2018, 13:13 | Полтавщина | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації