У понеділок із керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації зустрівся народний депутат Андрій Река. Нардеп розповів про зміни в законодавстві та анонсував, що знову балотуватиметься в парламент.
Про децентралізацю
Присутніх цікавила подальша доля Кобеляцького району, адже кілька тижнів тому в засобах масової інформації з’явилась новина, що Полтавську область пропонують розділити на чотири райони.
Андрій Река почав свою розповідь з поїздки у Вінницьку область. Зі слів нардепа, він був дуже здивований, коли дізнався, що «на батьківщині Прем’єр-міністра до цього часу не створено жодної об’єднаної територіальної громади». (За інформацією державного сайту https://decentralization.gov.ua у області створено 39 ОТГ — авт.). Місцеві керівники громад пояснили, що об’єднанню заважають посадовці з області, які не подають заяви до Центральної виборчої комісії.
— 31 жовтня 2020 року в Україні пройдуть вибори за новою територіальною основою, — сказав народний обранець. — Етап добровільного об’єднання завершиться. Кордони нових громад нанесуть із супутника. Наприклад, у Новосанжарському районі з’явиться Нехворощанська і Новосанжарська ОТГ. У Карлівському, Машівському та Козельщинському — по одній. Де були центри вже утворених громад, з’являться старостати. У області утворять чотири райони: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський і Лубенський. Зараз людям дали можливість спробувати керувати самостійно. ОТГ такі гроші отримали, що не знають, куди їх дівати.
Нардеп резюмував, що обговорювати смак апельсина з людьми, які його не куштували, безглуздо. Маючи на увазі, що в районі процес об’єднання проходить повільно.
Про послуги і медицину
Як пояснив Андрій Река, кобелячанам не варто турбуватись, що за будь-якими послугами їм доведеться їздити в Кременчук. Усе вирішуватиметься через центри надання адмінпослуг. Їх буде більше, ніж сьогодні. Працівники адміністрацій і рад після ліквідації цих органів не залишаться без роботи, так як немає краще підготовлених спеціалістів. Їх заберуть працювати в громади. А теперішні районні ради з 1 числа наступного року будуть просити гроші в держави, аби видати зарплати своїм працівникам. Оскільки обмежать фінансування.
— Вам не потрібен район тисячу лєт, там депутатів не буде, буде управління напрямками, — сказав нардеп.
Він додав, що населення отримуватиме якісні медичні послуг, сказавши:
— Лікарня там, де лікують, а не видають лікарняні листи. Мене должні везти туда, де лікуватимуть, а не довідки про смерть видаватимуть. Прийде час і нас доставлятимуть у лікувальні заклади на вертольотах.
У всьому винне вороже телебачення
Андрій Река вважає, що сьогоднішнє телебачення на 90 відсотків вороже:
— По телевізору ніколи не сказали хороше слово про владу. Усі власники каналів — у Росії. Їхня задача — доказать, що Україна — це бендери, які вбивають один одного. Ми канали не закриємо, бо вони — їхні. Як тільки Путін і ця банда перестануть приймати рішення, що нас нада знищити, поміняються канали.
Про Президента
Нардеп заявив, що «не любить Президента, так як те, що треба було зробити позавчора, він завтра ще не зробить»:
— Якби він працював усі чотири роки так, як це робить у 2018‑му. Усі визнають, що Президент — чудовий дипломат. Він використав увесь світ на користь України. Відновив армію, створює церкву.
Гріємось дровами, будинок не закриваємо
Зупинився Андрій Река і на високих тарифах на енергоносії. Він сказав, що ще влітку «субсидіював» дружину двома автомобілями дров. Тепер вона обігріває ними будинок. Так вони вирішили питання з оплатою газу.
По секрету нардеп зізнався присутнім, що навіть не має замка на вхідних дверях у будинку. (Можливо, цим він хотів сказати, що всі бажаючі можуть прийти і погрітись холодними зимовими вечорами в їхній оселі — авт.).
На завершення Андрій Река анонсував, що подаватиме свою кандидатуру на чергові парламентські вибори і йтиме у списку тієї ж партії, що й на попередніх.