На початку нового бюджетного року органи місцевого самоврядування розподіляють кошти, що надійшли в їхні бюджети в якості вільного залишку. У 2019‑му загальна сума по Кобеляцькому районі склала 11 000 000 гривень. Для порівняння, у минулому році вільний залишок становив майже 24 000 000.
Кореспонденти тижневика зв’язались із керівниками органів місцевого самоврядування і дізналися, на які заходи вони використають минулорічні кошти.
Мільйонів найбільше в Підгорі
Лідером серед органів місцевого самоврядування стала Підгорянська сільська рада. На її рахунку залишилось 2 240 000 гривень. Як пояснила сільський голова Ірина Пищита, кошти витратять на оплату праці медичного працівника Чкалівського фельдшерсько-акушерського пункту, ремонт клубу в цьому населеному пункті, проведуть ямковий ремонт доріг у Підгорі та профінансують районну програму територіальної оборони.
На другому місці серед мільйонерів — Сухинівська сільрада з вільним залишком у 1 642 000 гривень. Очільник сільської ради Ігор Рябека повідомив, що за них будуватимуть водогін у Лісному. Також проведуть реконструкцію приміщення адміністративного будинку, що знаходиться поряд із клубом. Сюди має перейти працювати виконавчий комітет сільради. А в приміщенні, яке члени виконкому використовують зараз, працюватимуть поштове відділення і сільська бібліотека. Крім того, сільська рада виготовляє генеральний план населених пунктів і документи на розмежування земель. Звичайно, що продовжиться в цьому році і ремонт доріг.
У інших органах місцевого самоврядування залишки склали менше мільйона. До речі, у 2018‑му до списку мільйонерів входили Лучківська, Комендантівська і Василівська сільради.
Утримуватимуть медичні установи і пожежну частину
Кобеляцька міська рада розпочала новий рік із залишком у 690 000 гривень. Їх депутати витратили на благоустрій міста (123 000), утримання доріг та виготовлення техдокументації на їх ремонт (320 000), забезпечення діяльності «Водоканалу Плюс» (223 800) та на придбання кубків для міні-футбольного чемпіонату (4 500).
У Білицькій селищній раді залишок склав 628 000 гривень. Зі слів селищного голови Юрія Петровича, кошти покищо залишаються нерозподіленими. Їх значну частину витратять на утримання місцевої пожежної частини.
На рахунку Комендантівської сільради залишились із минулого року 541 000 гривень. Очільник сільської ради Алла Бабець говорить, що головне завдання, яке стоїть перед виконкомом, — зберегти ФАПи. Тому сільрада передбачила кошти на зарплати медикам, запланувала відремонтувати дах на медустанові в Криничному (200 000). Також у планах — відкрити дитячий садок в Комендантівці. Частину коштів спрямують на пільгове перевезення, на оплату праці працівників будинку культури та енергоносіїв.
500 000 гривень вільного залишку вільховатські депутати передбачили на зарплати медпрацівникам Деменківського, Вільховатського і Сокільського ФАПів, реконструкцію даху на спорзалі та ямковий ремонт доріг.
Майже 500 000 у Григоро-Бригадирівській сільській раді спрямують на виготовлення генеральних планів населених пунктів, придбання пожежного автомобіля та забезпечення роботи фельдшерсько-акушерських пунктів.
Канавський сільський голова Сергій Гнатенко повідомив, що 430 000 гривень підуть на підтримку ФАПу, придбання комп’ютерної техніки та підключення медзакладу до інтернет-мережі, оплату енергоносіїв у будинку культури, ремонт доріг, виготовлення технічної документації. Крім того, у планах збільшити потужність будинку культури, який обігрівається електрикою, з 10 до 45 кіловат.
Світлогірська сільська рада спрямує майже 362 000 на будівництво сучасної амбулаторії, що розпочалося в минулому році.