Адже за відсутності фельдшерів і медсестер якісна медична допомога в сільській місцевості зникне.
У Конституції України говориться, що людина, її життя і здоров'я, визнаються найвищою соціальною цінністю держави. На превеликий жаль, деякі урядові програми доводять протилежне. Однією з них є реформування медичної галузі. Коли припиняючи фінансування фельдшерсько-акушерських пунктів, держава залишає жителів сільської місцевості без елементарних медичних послуг. Тим більше, що доходи значної частини наших громадян, особливо пенсійного віку, не дозволяють їм щоразу відвідувати районні чи обласні лікарні. Тому люди займаються самолікуванням, у той час як недуг лише прогресує.
23 березня в рамках проекту "Медицина без кордонів", який реалізується за ініціативи Анатолія Шкарбана, населення Красненської сільської ради обстежила виїзна бригада лікарів. Жителі Красного, Гайового, Соснівки та Грицаївки перевірили стан свого здоров’я у кардіолога, окуліста, гастроентеролога й реабілітолога. Кожен охочий зробив експрес-аналіз крові на вміст цукру й електрокардіограму.
Як пояснив Анатолій Шкарбан, головне завдання виїзної бригади — попередити і виявити у пацієнтів захворювання, аби побороти недуги на ранніх стадіях.
Значну роботу серед населення провела фельдшер Красненського ФАПу Юлія Тараненко. Медик потурбувалась, аби її колеги, у першу чергу, оглянули тих жителів, які раніше мали проблеми зі здоров’ям або скаржилися на погіршення самопочуття. Кожного з них фельдшер запрошувала по телефону на вказаний час. Таким чином, людям не доводилось чекати своєї черги до лікаря.
— До складу Красненської сільської ради входять чотири села, — говорить Юлія Тараненко. — Більшість населення — це люди пенсійного віку, які потребують постійного медичного супроводу. Звичайно, що діагноз може поставити лише лікар вузького профілю. Тому такі обстеження є вкрай важливими. Сьогодні на прийомі в лікарів ті пацієнти, які хворіють або перебувають у групі ризику.
Загалом медики оглянули близько сорока пацієнтів, надали їм кваліфіковану консультацію, призначили курс лікування, а при необхідності направили на додаткове обстеження. Лікарі виявили майже у двадцяти пацієнтів підвищений артеріальний тиск, аналізи дев’яти вказували на цукровий діабет, у однієї людини зафіксували катаракту.
Красняни висловлювали вдячність за надану можливість пройти комплексне обстеження у фельдшерсько-акушерському пункті. Кожного з них турбувало, чи продовжить роботу їх медичний заклад.
Наталія Куба:
— Я пройшли всіх лікарів. Мені призначили курс лікування. Усе на місці. Лікарі — гарні спеціалісти. Такі огляди повинні проводитись регулярно.
Галина Завізіон:
— Я обстежилась в окуліста. Дякую лікарю за консультацію. Зручно, коли спеціалісти приїжджають у село. Хоча Красне і не далеко від Кобеляк, але в чергах до лікарів можна увесь день провести. Ніхто з селян собі цього не дозволить.
Медичний захід показав, що робота виїзної бригади лікарів має проводитись на постійній основі. Адже у такий спосіб обстежитись у кваліфікованого медичного працівника зможуть найбільш незахищені верстви населення.
Анатолій Шкарбан наголосив:
— Медичний захід у Красному підтвердив моє переконання, що без ФАПів і сільських амбулаторій, без фельдшерів, акушерів і медсестер якісне надання медичної допомоги в сільській місцевості не можливе. Тому закриття ФАПів — це справжній злочин перед громадянами. Закривши медзаклад сьогодні, нам не вдасться в майбутньому відновити його роботу. Медицина має працювати на благо населення. Не важливо, де проживає людина, у мегаполісі чи крихітному селі, якісні медичні послуги повинні надаватись скрізь.
Анатолій Шкарбан додав, що виїзне обстеження у Красному — це не разова акція. Проект "Медицина без кордонів" направлений на те, аби бригади лікарів максимально охопили медичними послугами не лише населення Кобеляцького, а й інших районів Полтавщини.