Вхід | Реєстрація

Про зміни в освіті і обладнання для навчання

Про зміни в освіті і обладнання для навчання

Новий навчальний рік приніс багато змін у організацію та учбовий процес школярів і студентів. Міністерство освіти і науки особливу увагу почало приділяти дітям і підліткам із особливими освітніми потребами. Відтепер вони мають можливість навчатися не в спеціалізованому інтернаті, а в загальноосвітній школі чи вищому навчальному закладі. Учні та студенти з особливими потребами перебувають разом зі своїми однолітками, а не здобувають освіту індивідуально.

Головне завдання, яке держава поставила перед освітянами, — створити рівні можливості для дітей усіх категорій. Аби всі діти навчалися і розвивалися в рівних умовах. Тому організація інклюзивного навчання стала першочерговим напрямком для кожного відділу освіти і навчального закладу зокрема. У школи почали придбавати обладнання для інклюзивного навчання.

 

Не лише за державний кошт

Керівники органів місцевого самоврядування теж не стоять осторонь цього процесу.

Депутати Кобеляцької районної ради проголосували за створення інклюзивно-ресурсного центру. П’ять педагогів, які працюють в установі, допомагають дітям з особливими потребами здобути дошкільну і середню освіту. Інклюзивно-ресурсний центр відвідують діти віком від 2 до 18 років. Крім психолого-педагогічної допомоги, їм надають кваліфікований педагогічний супровід.

За рахунок бюджетних коштів у центри придбавають обладнання для лікувально-фізкультурного кабінету. Діти проходять пісочну терапію. Працюють з інтерактивним устаткуванням.

Також у місті працює навчально-реабілітаційний центр, де здобувають освіту діти з особливими потребами. У минулому році ініціативна група придбала для вихованців центру спецобладнання.

Благодійний проект отримав назву «Пліч-о-пліч». У ньому взяли участь кілка десятків небайдужих людей із різних міст України. За власні кошти вони придбали обладнання для сенсорної, релаксійної та ігрової кімнат та кімнату психологічного розвантаження.

Діти отримали можливість розвивати свої здібності з допомогою сухого басейну, інтерактивної підлоги. Вони із задоволенням грають в аерохокей та інтеративні ігри. 

Та зміни в освіті торкнулись не лише цієї категорії дітей. Міністерство освіти запустило проект Нова Українська школа. Реформа має на меті створити таку школу, де діти здобуватимуть не лише теоретичні, а й практичні знання. Робота педагогів направлена на розвиток креативного мислення школярів, їх взаємодія з класом та активна участь у процесі кожного учня.

Кабінет Міністрів навіть затвердив перелік товарів для першокласників, якими необхідно забезпечити кожну школу. У цьому році на кожну область надійде субвенція в 1, 2 мільярда гривень.

Реформи несуть у собі зміни. Будемо сподіватись, що ці зміни лише покращать навчальний процес і принесуть користь школярам та педагогам.


Автор: Євген ОЛЕКСАНДРОВ
Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації