Районні програми щодо стратегії поводження з твердими побутовими відходами затверджені у 14 районах Полтавської області. 12 районів Полтавщини відповідні програми не розробили і не затвердили. Серед них: Великобагачанський, Диканський, Зіньківській, Карлівський, Лохвицький, Новосанжарський, Пирятинський, Полтавський, Решетилівський, Чорнухинський, Чутівський і Шишацький.
На цьому наголосив директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації Максим Брикульський, розповідаючи на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування про стан виконання комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки.
“Роздільний збір твердих побутових відходів в Полтавській області впроваджується шляхом встановлення спеціальних контейнерів. Окремо збираються папір, пластик, скло та залишкове сміття. Наразі сміттєпереробне підприємство на Полтавщині відсутнє, тому відсортоване сміття передається на підприємства з приймання вторинної сировини”, – зауважив Максим Брикульський.
Основна проблема впровадження сортування сміття у Полтавській області – це недостатнє фінансування з місцевих бюджетів на закупівлю спеціалізованої комунальної техніки та контейнерів для твердих побутових відходів. Зокрема, минулого року з обласного бюджету профінансували та придбали 11 одиниць спецтехніки на 37 млн 622 тис. грн. Також на 948 тис. грн закупили контейнери.
У 2017 році за рахунок коштів Полтавської області придбали 474 контейнера для комунальних підприємств Чорнухинського району, Шишацької ОТГ, с. Давидівка Пирятинського району, смт Машівка, Миргорода, Зінькова та Лубен.