У Полтаві перевізники відмовляються працювати, поки їм не гарантують тариф в 6 грн до 1 липня

У Полтаві перевізники відмовляються працювати, поки їм не гарантують тариф в 6 грн до 1 липня

Депутати міськради та приватні перевізники не домовилися про розмір тарифу на перевезення пасажирів — містобудівна комісія оголосила перерву

Сьогодні у Полтавській міськраді відбулося засідання містобудівної депутатської комісії. Депутати знову повернулися до питання підвищення вартості проїзду у громадському транспорті міста. Нагадаємо, що для результативного голосування на минулому засіданні не вистачало одного голосу.

Представники «Батьківщини» та «Совісті України» на засідання не прийшли. Однак депутат «СДП» Юрій Синяк погодився проголосувати за збільшення вартості проїзду, але за умови що Асоціація перевізників Полтавщини підпише із фракцією «СДП» меморандум.

Коротко про основні пункти меморандуму:

  • перевізники негайно відновлюють перевезення;
  • перевізники дотримуються правил дорожнього руху;
  • перевізники встановлюють на свій транспорт GPS-навігатори;
  • транспорт має ходити згідно з графіком;
  • транспорт повинен бути справний;
  • водії й кондуктори ввічливі та мати охайний вигляд;
  • водію заборонено за кермом, розмовляти по телефону і голосно включати «шансон» в салоні.

У свою чергу «СДП» зобов’язується не ображати перевізників у публікаціях і статтях.

Голова Асоціації перевізників Полтавщини Юрій Лупаєнко відмовився підписувати цей меморандум. У відповідь Юрій Синяк заявив, що не буде голосувати за підвищення вартості проїзду. Після довгих кулуарних перемовин депутатів із перевізниками у кабінеті заступника мера Олексія Чепурка, жодних домовленостей досягнути не було. Публично оголошені позиції сторін наступні:

Перевізники

На обговорені були присутні Юрій Лупаєнко, Михайло Костов, Сергій Шевчук, низка інших «дрібних» підприємців. Вони відмовились підписувати меморандум із фракцією «СДП». Натомість запропонували підписати меморандум з усіма фракціями, в якому депутати зобов’язуються затвердити до 1 липня тариф — 6 грн за квиток.

Депутати

Депутати від всіх фракцій, які прийшли на засідання, виступили проти підвищення тарифу до 6 грн. Юрій Синяк голосувати за підвищення навіть до 5 грн без підписання перевізниками меморандуму не погодився.

Після невдалих переговорів голова містобудівної комісії Дмитро Сенчакович оголосив перерву в роботі комісії. Про час її засідання повідомлять пізніше.

Дмитро Сенчакович повідомив:

— Я буду збирати перевізників, депутатів «СДП» та інших, які відсторонилися від проблеми. Не правильно, що «Батьківщина» і «Совість України» не приходять на комісію. Я телефонував голові фракції «Батьківщини» Олегу Бєлоножку, то вони із Дмитром Петровим у відрядженні. «Совість України» не виходить на контакт.

Депутат фракції «СДП» Юрій Синяк розповів, чому для нього принципове підписання меморандуму:

— В меморандумі прописані речі, які повинні виконуватися будь-яким перевізником. До перевізників є претензії: недотримання графіку руху, водії палять в салоні, низька культура. Все це ми прописали у меморандумі. Хочете по 5 — будь ласка. Ми віддаємо свій голос в обмін на ці позиції. Можливо краще потрібно переконати перевізників підписати меморандум, а не нас переконувати? На даний час ми цю позицію не змінюємо.

Під час перерви усім потрібно зробити три речі:

  • Вмовити депутата Синяка проголосувати за підвищення без підписання меморандуму;
  • Вмовити перевізників підписати меморандум та відмовитись від вимоги в 6 грн;
  • «Витягнути» із відряджень представників «Батьківщини» чи знайти депутатів «Совісті».

 

Що далі?

Сьогоднішній день показав, що причина зупинки транспорту в місті полягає не тільки в діях секретаря міськради Олександра Шамоти чи фракції «СДП». Уже змінилися умови гри. Перевізники вже хочуть 6 грн за квиток, але на це поки не піде жодна з фракцій. Ситуація дійшла до політичних інтриг. І хто ними керує і для чого це потрібно — залишається в тіні. Поки у місті 5-й день стоїть приватний транспорт, а люди «давляться» в салонах переповнених тролейбусів. При цьому околиці взагалі «відрізані» від міста.


Автор: Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

15 травня 2019, 15:40 | Полтава | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації