Івана Мазепу у Полтаві одягнули у вишиванку

Івана Мазепу у Полтаві одягнули у вишиванку

На пам’ятник українському гетьману Івану Мазепі, що знаходиться на Соборному майдані у Полтаві, наділи вишиванку. Зробили це вперше і спеціально до Дня вишиванки.

Ідею одягти пам’ятник в український національний костюм організатори запозичили зі Львова. Підготовку розпочали два тижні тому.

“У Львові зазвичай одягають вишиванку на пам’ятник Нептуну. Нам здалось, що і в Полтаві треба робити пам’ятники живими і з ними потрібно комунікувати. Іван Мазепа свого часу мріяв про незалежну Україну.  Але зараз його мрія збулась”, – розповідає депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук.

Перед тим, як шити одяг, зняли мірки з пам’ятника. Самі елементи вишивки малювали на тканині, а на руках та горловині пришили стрічки.

“Дуже переживала за роботу, бо була одна примірка. А це дуже важко. До того ж пам’ятник рельєфний. Спочатку брали 5 метрів тканини, потім поміряли і зрозуміли, що не вистачає. Всього пішло 6 метрів. Довжина — 1,20 см і ширина 3 м. Розмальовували пастеллю, олівцями, і нашивали стрічки”, – повідомила майстриня, яка шила вишиванку, Людмила Матвійчук.

Вишиванка на пам’ятнику висітиме лише один день і завтра зранку її знімуть.


Автор: ОКІА «Новини Полтавщини»

16 травня 2019, 12:12 | Полтава | Цікаве
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації