Змінюй оператора, лишаючи свій звичний номер

Змінюй оператора, лишаючи свій звичний номер

У останній весняний місяць в Україні відбулося чимало важливих подій. По-перше, зменшилися тарифи на природній газ, по-друге, змінились правила проходження технічного огляду транспортних засобів, по-третє, завершується період переоформлення автомобілів із іноземною реєстрацією. Також, починаючи з травня, власники мобільних телефонів отримали право змінити оператора стільникового звֹ’язку, залишаючи за собою номер телефону, яким вони користувалися раніше. Тобто, не важливо, якого оператора і тарифний план обрав користувач, він продовжує користуватись номером із 10 цифр. 

Нарешті український уряд зрозумів, що номер телефону, як і сам гаджет, належить безпосередньо його власнику. Адже комбінація з десяти цифр не лише допомагає зв’язатись із абонентом, вона служить паролем для входу в соціальні мережі й мобільні додатки, до неї прив’язані банківські карти й рахунки.

 

Покрокова інструкція: просто і практично

Скористатись послугою перенесення номера допоможе мобільна послуга Mobile Number Portability. Цією програмою успішно користуються майже в ста країнах світу.

Процедуру досить проста і короткотривала. Якщо абонент вирішив змінити оператора, йому достатньо зареєструвати свій номер, подати заявку, отримати нову сім-карту та перенести номер телефону. Портацію номера телефона дозволено проводити кожні 30 днів.

Перевірити, чи внесений номер у реєстр, можна в оператора мобільної компанії, до якої підключений користувач, або в офіційному магазині.

Далі у випадку зміни оператора, слід звернутися до його представників і подати заявку на перехід. Це можна зробити дистанційно (доступно громадянам, які мають електронний цифровий підпис), зайшовши на сайт компанії, або в тому ж таки офіційному відділенні продажу (заявник зобов’язаний мати при собі документ, що посвідчує його особу). Заявка користувача буде розглянута в короткий строк.

Коли компанія прийме позитивне рішення, а попередній оператор не заперечить у переході, абонент зможе отримати нову карту в офіційному магазині.   

До речі, з появою нового сервісу реєстрації мобільного номера інші абоненти можуть не хвилюватися, що під час розмови з них зніматимуть кошти, так як вони не знатимуть, тарифний план якого оператора використовує людина, до якої телефонують. Цю проблему врахували. У випадку дзвінка на портовий номер абонент отримуватиме голосове повідомлення.

Отож, змінюй оператора, обираючи вигідний тарифний план і економ кошти, свій звичний номер лишай собі.


Автор: Євгеній Олександров


18 травня, 09:31 | Полтавщина | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномОстанні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації