ВІДЕО - Пісня витримала і пережила все (відео)

ВІДЕО - Пісня витримала і пережила все
Наша пам’ять до цього часу зберігає подвиг батьків і дідів у Великій Вітчизняній війні. Вона назавжди ввібрала в себе і новий біль - біль афганських втрат. У кожного з тих, хто побував на тій, чужій, війні є сторінка в житті, яку не можливо ні стерти, ні вирвати, ані забути…
«А пам’ять піснею стала». Таку назву носив районний фестиваль патріотичної пісні, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 21-й річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан.
Фестиваль вдруге зібрав пісенну братію Гадяччини, воїнів-інтернаціоналістів, людей, чию юність перервала жорстока воєнна реальність, кому довелося змужніти у бою, виконуючи наказ Батьківщини.
З піснями згадували загиблих товаришів і друзів, які померли від ран. З піснями шанували жінку-матір, яка й досі чекає свого сина. Взагалі пісня пройшла разом із солдатами довгими афганськими військовими дорогами. Вона не залишала їх у тяжкі хвилини бою та під час відпочинку. Вона витримала все, що пережили і витримали вони у тій війні. Кожна пісня, як зойк болі, пам’яті.
Перші акорди: «…Белый танец… Как же это? Так нечесно. Где ты, русский мой афганець? Ждет тебя твоя невеста…» – і зал завмирає у повній тиші, схиливши голови у зажурі.
Блищали сльози на очах у присутніх. Ніхто їх не приховував: ні матері воїнів-афганців, ні вони самі, вже сиві, ні сивочолі ветерани, які пройшли не менш страшне пекло у роки Великої Вітчизняної війни.
Ідея провести такий фестиваль належить районній владі, районній організації воїнів-інтернаціоналістів, відділу культури та туризму, районному Будинку культури. У цьому році участь у фестивалі взяли близько 60 учасників: Анна Семеренко,  народний ансамбль танцю «Джерело» Гадяцького училища культури ім. І. П. Котляревського (керівник Г. Островний), Віктор Жартовський, Валерія Смаль, Наталія Багнюк, Андрій Чайка, Лариса Труш, вокально-хореографічний ансамбль старшокласників Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ст. (кер. Є. Корміч та О. Кедрун, солісти С. Близнюк та І. Комісаренко), молодіжний ансамбль «Молоді серця» (кер. А. Чайка), Тамара Харагай, Микола Федоров, Сергій Ващенко, Леся Гацько, Сергій Гончаренко, Марина Сахно, Оксана Кононенко, Марина Лизун, Олександр Ковальов, Анастасія Павленко та ін.
Учасників нагороджено дипломами районної організації воїнів-інтернаціоналістів та невеликими подарунками від відділу культури та туризму райдержадміністрації. Інформаційно-рекламний тижневик «Базар Медіа в Україні» теж подарував кожному учаснику календарі «Пишемо історію разом».
Автор: Альона Глік, www.bazarmedia.info

2 березня 2010, 11:37 | Гадяч | Відео-новини
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації