При зупинці поліцією слід вмикати «аварійку»

При зупинці поліцією слід вмикати «аварійку»

Згідно з підпунктом б пункту 9.9 Правил дорожнього руху, аварійна світлова сигналізація повинна бути увімкнена в разі зупинки на вимогу поліцейського.

За порушення зазначених вимог поліція накладає на водія штраф у розмірі 425 гривень. Це вважається одним із «найпопулярніших» штрафів поліції. Декілька тисяч таких штрафів щороку сплачуються водіями. Проте, детально вивчивши законодавство, можна дійти висновку, що такий фінансовий штраф не узгоджується з нормами закону.

Норми КУпАП передбачають відповідальність за користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку. Аварійна сигналізація, згідно з нормами ПДР, вважається саме попереджувальним сигналом.

Отже, цими нормами правопорушенням визначено не будь-яке порушення правил користування попереджувальними сигналами, а лише ті, що вчинені при початку руху чи зміні його напрямку.

Тому, за не увімкнення аварійної світлової сигналізації при зупинці на вимогу поліції, інспектор має право винести водію лише попередження, а не фінансовий штраф!


Автор: Ігор Бабаєв

10 серпня, 15:15 | Полтавщина | Суспільство

1. orakul / 10 серпня, 16:52
Та ви блін розкопайте де ділись дозвільні документи на мак. Злупіть з винного 7 млрд, а не до аварійки чіпляєтесь. Посилання на exo.in.ua
2. Slavko / 10 серпня, 22:50
1.orakul
« де ділись дозвільні документи на мак. Злупіть з винного 7 млрд, а не до аварійки чіпляєтесь»

Мєнти - то собаки, а собаки і падаллю не гребують.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації