Діти воїнів АТО проживатимуть у гуртожитках безкоштовно

Діти воїнів АТО проживатимуть у гуртожитках безкоштовно

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 і від 29 серпня 2018 р. № 673» від 17 липня 2019 р. № 686.

Зокрема, у новій редакції викладено Порядок та умови надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, затверджений постановою № 975.

Встановлено, що умови Порядку відтепер застосовуються до:

 1. осіб, визнаних учасниками бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, постраждалих учасників Революції Гідності, а також до дітей таких осіб;
 2. дітей, один з батьків яких загинув чи пропав безвісти у районі АТО, здійснення заходів із забезпечення оборони, тощо;
 3. дітей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
 4. дітей осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність виявлені під час Революції Гідності;
 5. дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи чи які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення.

До видів державної цільової підтримки, зокрема повної чи часткової оплати навчання / надання соціальних стипендій, тепер включено й першочергове переведення здобувачів освіти, які були зараховані на підставі угод з фізичними або юридичними особами, до навчання на бюджетні місця у державних або комунальних закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти.

Також визначено, що всі категорії осіб отримають підтримку у виді:

 • повної оплати навчання;
 • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
 • першочергового переведення;
 • соціальної стипендії;
 • безоплатного забезпечення підручниками / доступом до Інтернету.

Також особи, зазначені у пунктах 1–3 отримають безплатне проживання в гуртожитках. Діти, які визначені пунктами 4-5 зможуть:

 • безоплатного проживати  в учнівських гуртожитках, якщо вони є учнями закладів професійної освіти;
 • проживати у студентських гуртожитках зі знижкою до 50% від граничного розміру плати за проживання у студентських гуртожитках відповідного типу закладу освіти.

Окрім того вищевказані групи осіб додані до п. 11 Порядку пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 673.

За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою:м. Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74


Автор: Кобеляцьке бюро правової допомоги

12 серпня, 15:29 | Полтавщина | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації