Тим часом один фігурант продовжує перебувати під вартою, двоє інших знаходяться під домашнім арештом.
Місяць тому Октябрський районний суд міста Полтава повернувся до розгляду справи про пограбування кобеляцького відділення «Полтава-Банку», що сталося в травні цього року.
Сейф відкривали ключами і «болгаркою»
Згідно інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень, досудовим розслідуванням установлено, що Олександр Телятник був призначений на посаду керуючого відділенням АТ «Полтава-Банк» у Кобеляках 31 грудня 2003 року. Наприкінці квітня 2019‑го він зустрівся з Ігорем Голтвянським, працівником філії ПАТ «Укртелеком», та запропонував йому за винагороду привласнити кошти банку, до яких Телятник мав доступ. При цьому банкір доручив знайомому підшукати водія з автомобілем для пересування по місту. Голтвянський звернувся за допомогою до свого колеги по роботі Дмитра Наумкіна, котрий мав автомобіль «ВАЗ-2106». Далі чоловіки розподілили між собою ролі та домовилися вчинити злочин 13 травня у вечірній час, інсценуючи розбійний напад з метою привласнення грошових коштів АТ «Полтава-Банк».
Близько 19‑ї години один із працівників банку, дочекавшись, коли в приміщенні нікого не залишиться, діючи по раніше розробленому плану, вийшов з фінустанови і зачинив на ключ двері. Голтвянський і Наумкін чекали сигналу в автомобілі, який припаркували поблизу банку. Після обумовленого сигналу Олександр Телятник підійшов до задніх дверей приміщення, відчинив їх ключем і чекав нападу. Ігор Голтвянський підбіг ззаду, тримаючи невідомий предмет в руці, вдарив ним по голові банкіра і завів його в середину приміщення. Далі чоловіки за допомогою «болгарки» та ключів від сейфів привласнили 1 444 083, 32 гривні, 6967 доларів США, 3700 Євро, 40 450 російських рублів. Для подальшого інсценування розбійного нападу Голтвянський зв`язав верхні й нижні кінцівки Телятника липкою стрічкою та залишив його в приміщенні. Склавши кошти до сумки, він вибіг з банку, сів у автомобіль до Наумкіна і зник з місця пригоди.
Невдовзі спільників затримали. Проти них порушили кримінальну справу за частиною 5 статті 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою». Санкції статті передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Банкір — у СІЗО, спільники — під домашнім арештом
Після затримання чоловіків узяли під варту в Полтавській установі виконання покарань №23 строком на 60 діб, із правом внесення застави — по 1,7 мільйона гривні за кожного.
11 липня Октябрський районний суд продовжив запобіжний захід відносно підозрюваного Телятника у вигляді тримання під вартою строком до 12 вересня.
10 вересня суд ухвалив продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні до 17 листопада.
Цього ж дня служителі Феміди розглянули клопотання слідчого, який прохав продовжити строк тримання під вартою банкіра, у зв`язку з необхідністю проведення ряду слідчих дій. Прокурор підтримав заявлене клопотання.
Олександр Телятник в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання. Вказав, що провину він не визнає, ніякі слідчі дії з ним не проводяться. Просив обрати домашній арешт або особисте зобов`язання.
Суд ухвалив задовольнити клопотання слідчого і продовжив строк тримання під вартою банкіра на 60 діб, до 8 листопада.
12 липня Ігорю Голтвянському Октябрський райсуд змінив запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт у нічний час доби (з 22:00 до 6:00) строком до 12 вересня. За два дні до закінчення терміну слідчий суддя ухвалив чоловіку до 12 листопада домашній арешт у нічний час доби (з 22:00 до 6:00).
27 червня Дмитру Наумкіну було змінено запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт із забороною залишати постійне місце проживання з 22:00 до 6:00. Ухвала діяла до 15 липня. Згодом запобіжний захід подовжили до 15 вересня, а потім ще на два місяці, до 15 листопада.