Можемо залишитися без державної субвенції

Можемо залишитися без державної субвенції

За кошти держбюджету в Кобеляках мали відремонтувати дороги і тротуари та придбати спецтехніку.
Наприкінці липня в «ЕХО» була надрукована стаття «Місто отримає 8 мільйонів». У ній розповідалось, що уряд схвалив рішення про надання субвенції 1,4 мільярда гривень малим містам і селищам для соціально-економічного розвитку їх територій. Із Полтавської області 9 міських і сільських рад мали отримати 70 000 000. Субвенція для Кобеляк склала 7 845 350 гривень.

На позачерговій 41 сесії депутати Кобеляцької міської ради затвердили перелік об’єктів, що фінансуватимуться за рахунок держсубвенції. Було вирішено капітально відремонтувати дорожнє покриття на вулицях Київська, Миру, Кирейка, провулку Квітковий, тротуари на Горького, Шкільній та придбати сміттєвоз із додатковим обладнанням.

Відповідно до рішення уряду, кошти з державного бюджету надходитимуть протягом 5 місяців до кінця року. У серпні казна Кобеляцької міськради мала поповнитись на 800 900 гривень, у вересні, жовтні і листопаді — на 2 117 100 щомісяця, а в грудні — на 693 150.

 

Що встигли замовити

17 вересня керівник комунального підприємства «Водоканал Плюс» підписав договір із директором товариства «Інтера-строй» про капремонт дорожнього покриття по вулиці Київська, вартістю 1 213 535 гривень.

Також Кобеляцька міська рада взяла участь у тендерній закупівлі сміттєвозів та асенізаційних машин, яку оголосив Департамент будівництва Полтавської облдержадміністрації. Для міста ОДА мала придбати за 3 170 000 гривень 11‑кубовий сміттєвоз із заднім завантаженням з відвалом. Оплачувати автомобіль мали на умовах співфінансування, 50 на 50.

Крім того, на одній із сесій міський голова заявив, що за державні кошти мають придбати і трактор для комунальників. Щоправда, на нього депутати виділяли кошти ще у квітні цього року. Тоді міські обранці внесли зміни до помісячного плану використання коштів загального й спеціального фондів. І 530 000 гривень, що закладались у бюджет на капремонту доріг, вони спрямували на придбання трактора. Техніку не придбали. Натомість 200 000 із цієї суми витратили на оплату електроенергії, спожиту «водоканалівцями», та на придбання дитячих майданчиків.

 

Субвенції поки що немає

Перший транш надійшов на рахунки казначейств. Та слідом за коштами надійшло й розпорядження повернути їх.

У Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України вважають, що Міністерство фінансів та Держказначейство блокують кошти субвенції на соціально-економічний розвиток.

Минулого тижня представники відділення повідомили, що голова Асоціації Віталій Кличко повторно звернувся до прем’єр-міністра Олексія Гончарука з проханням перерахувати кошти субвенції громадам. Він наголосив, що до переліку отримувачів субвенції потрапили громади, визначені Мінрегіоном як майбутні центри ОТГ. І ці кошти потрібні їм на формування соціальної інфраструктури.

Станом на 29 жовтня державна субвенція в казну міської ради не надходила. І навіть якщо припустити, що 7,8 мільйона таки перерахують, через погодні умови дорожники не встигнуть у цьому році виконати запланований обсяг робіт, а для комунальників за браком часу не придбають сміттєвоз і трактор.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

1 листопада 2019, 17:15 | Кобеляки | Фінанси
1. Ltava / 2 листопада 2019, 08:13
""".....За кошти держбюджету в Кобеляках мали відремонтувати дороги і тротуари та придбати спецтехніку....."""

Кредити потрібно віддавати, нові грошові потоки формувати, дівчат замовляти на вечір а ви про спецтехніку:))
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації