Вхід | Реєстрація

Юрій Мовчан: «Люди не розділяють лікарню і терапевтичне відділення»

Юрій Мовчан: «Люди не розділяють лікарню і терапевтичне відділення»

Голова Нехворощанської об’єднаної громади розповів, що місцева лікарня припинила своє існування ще в 2012 році. А терапевтичне відділення закрили через те, що з фахових лікарів у Нехворощі працювали гінеколог і хірург. А вони аж ніяк не можуть очолювати терапевтичне відділення.

Приводом для розмови із Юрієм Мовчаном, який очолює Нехворощанську ОТГ, стала публікація в минулому номері «ЕХО». У статті під назвою «Щодо сільського голови Нехворощі порушили кримінальну справу» (№44 від 31.10.2019 року). Її автор Павло Гунжель розповів про події, які відбувалися на черговій сесії Нехворощанської громади. Зокрема, він повідомив, що примусив місцевих поліцейських порушити кримінальну справу щодо посадових осіб громади, розкритикував Юрія Мовчана за сприяння у закритті останнього працюючого відділення тамтешньої лікарні.

Для того, щоб отримати більш різносторонню інформацію щодо ситуації в Нехворощі, редакція звернулася за коментарем і до згаданого голови ОТГ Юрія Мовчана. Розмова відбулася в телефонному режимі.

Спочатку Юрій Мовчан розповів про своє ставлення до публікації за підписом Гунжеля. Посадовець сказав:

— Звичайно, ми живемо у демократичній державі, де кожен має право на свободу слова й думки. Кожен має право і можливість виявляти свою громадянську позицію. Але потрібно б усім цим громадянським активістам ще й навчитися користуватися наданими їм правами. Хоча можливо вони якраз це і вміють. Але діють не завжди на користь громади. Хто запросив Павла Гунжеля на сесію, я не знаю. Він прийшов, не зареєструвався, почав виступати. Оскільки наші місцеві діячі, які зазвичай дуже активні, того разу в основному мовчали, то все було дуже схоже на замовний виступ. Та зрештою, це не так уже й важливо, адже всі такі сплески активності закінчуються однаково. Тобто — нічим. Гунжеля я просто попросив не заважати роботі сесії.

Щодо нарікань і претензій з приводу закриття лікарні в Нехворощі, Мовчан пояснив:

— Лікарня у Нехворощі закрита ще з 2012 року. У 2019‑му припинило роботу терапевтичне відділення. Просто люди у своєму розумінні не можуть розділити лікарню і терапевтичне відділення. Але це не означає, що жителі нашої громади позбавлені можливості отримувати медичні послуги. У Нехворощі є станція невідкладної допомоги. Бригада медиків виїжджає на виклики і в сусідні громади. У нас працюють два лікарі сімейної медицини. Є обладнання для проведення різних лабораторних досліджень. На рівні області нас, голів громад, націлюють на те, щоб ми всіляко розвивали первинну ланку медицини. А це — саме сімейні лікарі.

За словами Мовчана, є дві  основні причини, які призвели до того, що терапевтичне відділення у Нехворощі було закрите.

Перша причина — це відсутність фахівців, які мають працювати в цьому відділенні. Мовчан нагадав:

— У нас було два лікарі — гінеколог і хірург. Вони аж ніяк не можуть працювати терапевтами, тим більше — очолювати відділення.

Друга причина — відсутність достатньої кількості пролікованих випадків. Голова ОТГ пояснив:

— Національна служба здоров’я фінансує лише проліковані випадки. А їх у нас, згідно перевіреної фахівцями статистики, дуже мало. Медики навіть на зарплату собі не зароблять. І кількість хворих не збільшиться і в подальшому. А держава чітко заявила, що не буде тримати медиків лише для того, щоб вони приходили на робоче місце і отримували зарплату. Платитимуть лише за виконану роботу. Ми самостійно утримувати відділення без хворих просто не зможемо.

Голова громади висловив впевненість у тому, що невдовзі всі мешканці громад усвідомлять адекватність дій місцевої влади.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Спорт і здоров'я
1. orakul / 11 листопада 2019, 10:55
"А держава чітко заявила, що не буде тримати медиків лише для того, щоб вони приходили на робоче місце і отримували зарплату. Платитимуть лише за виконану роботу."

Тобто, чим більше хворик, тим краще. В «совку» був інший критерій. Медицина націлювалась на профілактику, боролась за скорочення захворюваності, тобто реально турбувалась за покращення здоровя людей. Тепер медицина тупо заробля гроші на горі, і чим більше горя, тим краще. Це державна політика. Але свідомі пришелепки цієї різниці не бачать і доводять що зараз у нас гейропа, гідність і свобода. Колись лікарів після вузу направляли працювати у далекі райони до оленеводів. І лакар там тупо байдикував, бо ті олененводи ніколи не хворіли. Такий стан речей свідомі пришелепки називають гнобленням і нищенням "тюрмою народів" корінного населеня півночі. Ось недавно прочитав, що у США корінне населення збереглося і живе на волі лише в одному штаті. Хто вгадає в якому?
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації