За планом, до квітня повинні вмерти 79 кобелячан

За планом, до квітня повинні вмерти 79 кобелячан

Це — хворі на цукровий діабет, які залишилися без інсуліну. Безумовно, усі ці мешканці Кобеляк без життєво необхідного препарату не залишаться. Більш заможні куплять його за власні кошти. А ось пенсіонерам, швидше за все, таки доведеться помирати. У них є один недолік — у футбола не грають.

На жаль, потрібно констатувати, що в 2019 році для хворих на цукровий діабет першого типу настали скрутні часи. Як відомо, люди, які страждають на діабет, не можуть обходитися без щоденних ін’єкцій інсуліну. А не отримуючи цей препарат, через ускладнення, які наступають протягом кількох місяців, хворі набувають цілий «букет» патологій — від ниркової недостатності до сліпоти і ампутації кінцівок.

Протягом майже десятиліття проблем із безкоштовним інсуліном у діабетиків не було. За придбання ліків платили із державного та обласного бюджетів. І коштів, принаймні у Полтавській області, завжди вистачало.

Серйозні проблеми почалися в 2018 році під час чергового етапу медичної реформи. Тоді внаслідок недостатнього фінансування державних коштів для придбання інсуліну не вистачило. У Кобеляцькому районі проблему вирішили за рахунок своєрідної дотації із районного та сільських бюджетів. Не платила за інсулін лише Кобеляцька міська рада.

У 2019 році ситуація ще погіршилася. Державних коштів вистачило, аби забезпечувати хворих безкоштовним інсуліном до вересня. Знаючи про те, що дефіцит грошей неминуче виникне, керівник ПМСД Любов Коломієць ще у квітні звернулася із листами-проханнями про виділення грошей до керівників усіх органів місцевого самоврядування Кобеляцького району. Адекватно відреагували і виділили кошти на інсулін для своїх земляків більшість місцевих рад. Але не всі.

За інформацією, яку редакція отримала від Любові Коломієць, станом на 26 листопада зовсім без інсуліну залишаються мешканці Кобеляк і Жуків. Недостатньо коштів виділили Лебединська, Вільховатська і Світлогірська сільради. Районний бюджет вирішити проблему не зможе, там грошей катастрофічно не вистачає на фінансування обов’язкових витратних статей.

Купити інсулін у місцевих аптеках теж практично неможливо. Під замовлення придбати препарати можна лише через комунальну аптеку №149. До речі, по Кобеляках почали розповсюджуватися чутки про припинення роботи цього закладу. Щоправда, керівник комунальної аптеки Олег Безима цю інформацію поки що спростовує.

І протягом наступних чотирьох місяців ситуація із забезпеченням інсуліном не покращиться. Про це розповіла Любов Коломієць. За її словами, Національні служба здоров’я лише з 1 квітня 2020 року планує запустити в дію нову програму забезпечення людей безкоштовним інсуліном. А до цього дня хворі можуть сподіватися або виключно на свої фінансові можливості, або на керівників та депутатів місцевих рад. Виділять із сільських, селищного та міського бюджетів гроші на інсулін — люди отримуватимуть його безкоштовно. Не виділять — будуть купляти за власні гроші. Або помирати від ускладнень.

У Кобеляках, де керує Олександр Копелець, на цукровий діабет першого типу хворіють 79 громадян. Міський голова принципово відмовляється виділяти гроші на ліки. Він віддає перевагу фінансуванню іногородніх фізкультурників‑футболістів та курей і мавп у екопарку. Безумовно, з точки зору таких, як Копелець, кури значно важливіші за людей. Тим більше, що на діабетиках «відкату» не отримаєш.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

30 листопада 2019, 10:17 | Кобеляки | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації