У рамках кримінального провадження, розпочатого за матеріалами СБУ, прокуратура Полтавської області повідомила депутатові Полтавської обласної ради про підозру за ч. 2 ст. 189 КК України (вимагання передачі чужого майна з погрозою вбивства потерпілого за попередньою змовою групою осіб).
За версією слідства, будучи членом постійної комісії Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, депутат вимагав у директора одного з підприємств м. Лубни понад 60 тисяч гривень, що становить 10% від коштів, виділених підприємцю як фінансування цільової програми по озелененню скверу. До незаконної діяльності представник органу місцевого самоврядування у якості посередника залучив свого знайомого, якого правоохоронці затримали 23 січня 2020 року під час одержання частини суми – 9 тис. 200 грн.
Досудове розслідування триває.
За інформацією ІВ «Полтавщина», мова йде про депутата Олександра Сірика, члена постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування. Олександр Сірик потрапив до облради у жовтні 2017 року за списками Радикальної партії Олега Ляшка, а в серпні 2019 року приєднався до новоствореної депутатської групи «За успішну Полтавщину».
Про який сквер може йти мова?
З протоколу засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування відомо, що 16 липня 2019 року Олександр Сірик запропонував включити до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2019 році проект «Озеленення міста Лубни (реконструкція об’єкту благоустрою скверу по вулиці Вишневецьких в м. Лубни Полтавської області)». Пропозицію було одноголосно підтримано членами комісії.
6 листопада 2019 року відділ ЖКГ та капбудівництва виконавчого комітету Лубенської міськради уклав з ФОП Мірзабеков Руслан Тахірович договір щодо благоустрою скверу по вул. Вишневецьких вартістю 1 млн 312 тис. грн. З цієї суми 624 тис. грн — це кошти бюджету області.
До кінця 2019 року ФОП Мірзабеков встиг освоїти 92 тис. грн. У січні 2020 року фінансування проекту було відновлено — були виділені кошти в сумі 281 тис. грн
23 січня журналісти вже повідомляли про затримання помічника депутата Олександра Сірика Віталія Ярмоленка, який виконував функцію посередника. Суд обрав Ярмоленку запобіжний захід — тримання під вартою з правом внесення застави розміром 168 тис. грн.
27 січня сам Олександр Сірик спростував звинувачення в отриманні хабаря та назвав подібні заяви політичною провокацією