З метою забезпечення охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення у рибогосподарських водних об’єктах підконтрольних Полтавському рибоохоронному патрулю встановлюється весняно-літня заборона на вилов риби та інших водних біоресурсів у нерестовищах.
Про це пише управління держрибагенства
Терміни заборони на:
- Кременчуцьке водосховище у межах адміністративної території Полтавської області – з 25 березня по 9 червня (включно);
- у всіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах підконтрольної території – з 1 квітня по 20 травня (включно), в придаткових системах річок з 1 квітня по 30 червня.
Заборона на лов раків:
з 1 квітня по 30 червня – в період виношування ікри та першої линьки.
На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, забороняється пересування всіх плавучих засобів, проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт
Дозволяється любительський лов риби на період весняно - літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів в межах підконтрольної території на Кременчуцькому водосховищах і малих річках однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега до 3 кг риби на одну особу в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ ознайомитись тут.
В рамках весняно-літньої нерестової заборони Полтавський рибоохоронний патруль розширює співпрацю з іншими природоохоронними та силовими відомствами. У найбільш відповідальний період року – нерест, спільні рибоохоронні заходи допоможуть не тільки зберегти, а й примножити рибні запаси.