У разі успішного завершення проекту, на території 16 громад будуть встановлені камери відеоспостереження.
У травні минулого року депутати Кобеляцької районної ради затвердили програму «Безпечний район», ініціатором впровадження якої виступив начальник райвідділу поліції Сергій Джулай. Згідно задуму, протягом 2019–2021 років, доки діє програма, на території району має з’явитися система цілодобового відеоспостереження. Усього за жителями і гостями населених пунктів мають спостерігати 117 камер зовнішнього спостереження та 22 з розпізнаванням номерних знаків.
У розрахунках вказано, що вартість обладнання й монтажу обійдеться в 3 200 000 гривень. Кошти мають залучити з обласного, районного і місцевих бюджетів — 1 600 000, 200 000 та 1 400 000 відповідно.
Для того, аби протягом 2020‑го і 2021 років отримати з обласного бюджету по 800 000 гривень, працівники Кобеляцької районної ради запропонували керівникам громад подавати заявки на участь у конкурсі проектів розвитку територіальних громад, що проводить Полтавська облрада.
У результаті домовленостей, відповідальною за проект «Безпечний район» стала Сухинівська громада, ще 10 сільрад погодились співфінансувати його.
28 жовтня Полтавська обласна рада оголосила результати конкурсу проектів розвитку територіальних громад області. Проект міжмуніципального співробітництва, поданий від Сухинівської сільської ради, потрапив у список переможців. Його загальна вартість становить 1 600 000 гривень, де обласний бюджет — 800 000, сільських рад — 760 000, кошти партнерів — 40 000.
У квітні Сухинівська сільрада замовила в кременчуцького підприємця Артема Журавльова проект капітального будівництва системи відеонагляду на об’єктах сільських рад Кобеляцького району.
Як повідомила бухгалтер сільської ради Наталія Чечко, на цьому тижні проектант має об’їхати всі громади і підрахувати загальне число камер. Тоді можна буде прорахувати частку плати від кожної з них, оскільки кількість бажаючих встановити камери збільшилась. Вартість проектних робіт становить 136 080 гривень. Проект розрахований на Білицьку селищну, Бродщинську, Василівську, Вільховатську, Золотарівську, Канавську, Лебединську, Комендантівську, Лучківську, Підгорянську, Придніпрянську, Світлогірську, Сухинівську, Червоноквітівську, Шенгурівську сільські ради та Бутенківську об’єднану територіальну громаду.
Наталія Чечко говорить, що зараз виготовляє документацію для Полтавської обласної ради, аби отримати 800 000 гривень у якості співфінансування. За цю суму мають придбати сервер, до якого під’єднуватимуться камери відеоспостереження. Та, за словами бухгалтера, у зв’язку з карантином, область призупинила подібні співфінансування. Сам же проект Артем Журавльов має завершити за кілька тижнів.