На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання розвитку сімейних форм виховання. Начальник обласної служби у справах дітей Ірина Фоменко повідомила, що на обліку перебуває 2087 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У поточному році встановлено статус 71 дитині. Станом на 1 травня під опікою громадян України перебуває 1478 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (70,8%).
У 40 дитячих будинках сімейного типу та 127 прийомних сім’ях виховується 480 дітей. Переважна більшість вихованців брати і сестри – 283 дитини з 122 родинних груп.
«Відсоток охоплення сімейними формами виховання в області складає 93%. Упродовж поточного року 73 дитини вдалося влаштувати в сім’ю. Та найбільш захищеною формою виховання залишається усиновлення. В цьому році усиновлено 11 полтавських дітей, 17 влаштували у прийомні сім’ї, 45 – під опіку, – повідомила начальник служби у справах дітей Ірина Фоменко. – Усього в області проживає 761 усиновлена дитина, ще 500 можуть бути усиновлені».
На Полтавщині в поточному році створено 2 дитячих будинки сімейного типу (ДБСТ), до них та раніше створених сімей влаштовано 17 дітей. В Оржицькому районі за кошти субвенції також завершується будівництво малого групового будинку для 10 дітей.
Служби у справах дітей спільно з центрами соцслужб для сім’ї, дітей та молоді проводять інформаційну кампанію серед населення щодо розвитку альтернативних форм виховання.
Потенційні кандидати в прийомні батьки та батьки-вихователі проходять тренінги. У першому кварталі 2020 року закінчили навчання 8 кандидатів в усиновлювачі та 5 опікунів, піклувальників. За результатами навчання їх включили до Єдиного електронного банку даних.
Спеціалісти соціальних служб забезпечують супровід прийомних сімей та ДБСТ, основним завданням якого є професійна допомога в адаптації дитини до нових умов проживання, надання психологічної підтримки батькам та створення умов для забезпечення індивідуальних потреб та повноцінного розвитку дитини.