Хірургічне відділення міської дитячої лікарні цими днями відзначає 50-річний ювілей
Історія хірургічного відділення міської дитячої лікарні розпочалася п'ятдесят років тому, коли 10-го березня зробили першу хірургічну операцію маленькому пацієнту. Тодішнє відділення налічувало 25 ліжок, серед яких були і лор, і офтальмологічні, і хірургічні, розповідає завідуючий хірургічним відділенням міської дитячої лікарні Микола Гриценко. За п'ять десятків років дитяче хірургічне віддлення не один раз змінювало місцезнаходження, що несло за собою певні втрати – перш за все – кадрові. Спочатку воно розміщувалося у приміщенні нинішньої обласної дитячої лікарні.
Микола Гриценко, завідуючий хірургічним відділенням міської дитячої лікарні:
– Відділення переїхало, коли побудували 1-шу лікарню, туди, з першої – в обласну, в той корпус, який зараз відреставрований, і знаходилося там до 79-го року. Паралельно там було ще й обласне - вони злилися і створилося дитяче хірургічне відділення - воно було і міське, і обласне.
Коли побудували 8-поверховий корпус обласної лікарні – відділення переїхало туди, а 20 років тому, у 1989-му його пристанищем стала міська дитяча лікарня, що на Леваді.
Микола Гриценко, завідуючий хірургічним відділенням міської дитячої лікарні:
– Якщо відділення спочатку надавало ургентну допомогу з 8 до 14-ї, то поступово ці чергування стали цілодобовими. Якщо спочатку виконували в рік близько ста операцій, то на сьогодні виконують 1,5 тисячі, а взагалі через відділення проходить 2,5 тисячі дітей на рік.
Нині хірурги міської дитячої лікарні обслуговують пацієнтів і Полтави, і області, в екстренних випадках – виїздять на райони. Спектр операцій, говорить Микола Гриценко, надзвичайно широкий – від гриж та апендецитів – до найскладніших у новонароджених. Нейрохірургія, урологія, щелепо-лицеві операції, опіки – далеко не весь перелік областей, в яких працюють досвідчені хірурги міської дитячої. Відносно нещодавно тут відкрилося відділення реанімації новонароджених, що значно покращило результати їх виходжування. В здійсненні операцій суттєво допомагає сучасна апаратура, зокрема – високочастотний вентилятор легень, лапароскопічна стійка та ультразвуковий скальпель, говорить Микола Гриценко. Однак, зазначає лікар, який очолює відділення вже майже 10 років, великі здобутки були б не можливі без професійного персоналу. Тож цими днями особливо дякують тутешнім ветеранам. Микола Гриценко говорить: наразі у відділенні працює шість медсестер, які прийшли сюди 20-30 років тому. Серед них -–Тетяна Яресько та Наталія Максименко.
Тетяна Яресько, медична сестра:
– Коли я ішла в медичне училище - дуже тяги до медицини не було, хоча моя мама була медсестрою. А коли я пропрацювала стільки років - зрозуміла, що це моє призначення - саме діти. У відділенні, де дорослі, - не змогла б працювати.
Наталія Максименко, перев'язочна медсестра:
– Тут ми зобов'язані своїм вчителям, і нашому першому завідуючому, і хірургам-фронтовикам, які привили нам любов до хірургії, до медицини.
Хірургічне відділення міської дитячої лікарні не лише запозичує чужий досвід, а й постійно працює над власними розробками, які потім впроваджує на практиці, говорить Микола Гриценко.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном