У малокомплектних школах третина учнів — на індивідуальному навчанні

 У малокомплектних школах третина учнів —  на індивідуальному навчанні
Наталія Коваль: «Доля класів, у яких по двоє-троє учнів, ще не вирішена»

Наталія Коваль, заввідділом овіти Кобеляцької РДА, у ході телефонної розмови розповіла про долю учнів Ліщинівської та інших шкіл.

Ми попрохали Наталію Мефодіївну прокоментувати досить сердитого листа, якого до редакції надіслала Марія Петрова, мама одного з учнів Ліщинівської школи.

Відповідаючи по суті звернення, Наталія Коваль сказала, що остаточно доля класів, у яких навчаються по двоє-троє учнів, ще не вирішена. Усе буде залежати від того, яке розпорядження щодо формування освітянської мережі району на 2020-21 роки підпише голова РДА Дмитро Сироватка. Але існують рекомендації обласного Департаменту освіти в місцях, де налагоджене регулярне довезення дітей до опорних шкіл, закривати малокомплектні класи. Виключення може бути зроблене лише для випускних дев’ятих класів.

Хоча Наталія Мефодіївна і уточнила:

— У Григоро-Бригадирівці є клас, де навчається один учень. Але з Озір автобус за одним школярем не посилатимуть. Тому такий «клас» існуватиме.

За словами керівника освітян району, у так званих малокомплектних школах, подібних до Ліщинівської, за індивідуальною формою вчаться 34 відсотки школярів.

Коваль підкреслила:

— І ми в районі, і фахівці обласного рівня чудово знаємо ситуацію. Згідно з нормативними документами, індивідуальна форма навчання означає, що педагог працює з одним учнем. А в реальному житті зовсім не так. Автобус привозить усіх учнів, у даному випадку, двох-трьох, і вони разом вчаться. Це вже не індивідуальна форма. Тому існує чітка  рекомендація індивідуально працювати лише з дітками, котрі мають особливі потреби.

 

Від редакції: усе, як завжди, — є необов’язкові для виконання рекомендації, замість чіткої законодавчої бази.


Автор: Ігор Філоненко

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Завантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації