Якість води: уся надія — на ОТГ

Якість води: уся надія — на ОТГ

Як виявилося, у сусідніх районах, особливо там, де створені об’єднані територіальні громади, місцева влада таки переймається питаннями якості води, головного продукту, який споживають люди. У всякому разі, на відміну від своїх колег із Кобеляцького району, їх керівники регулярно оплачують проведення лабораторних аналізів питної води.

Про це редакцію повідомила керівник міжрайонного лабораторного центру Валентина Семиног. Телефонна розмова із нею відбулася після виходу в світ статті під назвою «Якість питної води нікого не цікавить» (№31 (878) від 30.07.2020). У ній мова йшла про те, що органи місцевого самоврядування та виконавчої влади роками не оплачують проведення лабораторних аналізів якості питної води. А без оплати, за словами Валентини Семиног, її підлеглі не мають права здійснювати дослідження.

Дійшло до того, що за аналізи готівкою платять керівники навчальних закладів. Між тим, проведення двох досліджень на вміст хімічних речовин та мікробіологію коштують у сумі близько п’ятисот гривень, що зовсім не є фантастичними витратами навіть для скромних сільських бюджетів.

Як відомо, невдовзі мають відновити роботу всі дошкільні і середні навчальні заклади району. І можна майже не сумніватися в тому, що і в цьому випадку «розкошелюватися» будуть керівники шкіл і дитсадків. А вже звідки гроші візьмуть вони, залишається лише здогадуватися. Можливо, виймуть із власних гаманців, а можливо — зберуть із батьків.

Валентина Семиног підсумувала:

— Це погано і неправильно, що за потрібні для початку роботи аналізи платять ті, хто не повинен цього робити. Невже для сільських рад важко виділити кілька сотень гривень на оплату життєво необхідних досліджень? У крайньому випадку, керівники органів місцевого самоврядування можуть звернутися за допомогою до меценатів — фермерів чи інших підприємців. Проведення таких аналізів — це справжня, а не голослівна турбота про здоров’я людей, які цих керівників вибрали.

У той же час Валентина Семиног підкреслила, що в сусідніх районах влада дійсно переймається здоров’ям людей. Так, Новосанжарська селищна рада регулярно оплачує проведення досліджень якості води. А керівництво Козельщинської об’єднаної територіальної громади навіть оплачує проведення медичних оглядів педагогів та іншого персоналу тамтешніх навчальних закладів.

А в Кобеляцькому районі, швидше за все, ситуація на краще може змінитися лише після створення ОТГ і проведення виборів. Але й це — не факт. Усе залежить від того, кого виберуть.


Автор: Ігор Філоненко

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації