Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно із соціологічною службою Центру Разумкова провели нове опитування. Зокрема, соціологи запитали, які проблеми повинні вирішуватися в першу чергу під час реформування системи охорони здоров’я.
«Більшість опитаних — 50,3% — відповіли, що має бути зменшення вартості ліків», — йдеться в повідомленні. Також 29,7% респондентів відповіли, що необхідно встановити відповідальність лікарів за здоров’я пацієнтів та результати лікування; 29,3% — забезпечити лікарні та поліклініки якісним новітнім обладнанням для лікування і діагностики; 28,7% — забезпечити невідкладну допомогу всім необхідним у всіх населених пунктах; 28,5% — збільшити кількість професійних лікарів-терапевтів і сімейних лікарів; 20,1% — припинити стягнення «добровільних» поборів у лікарнях, поліклініках і пологових будинках.
Крім того, соціологи запитали, з якими змінами в охороні здоров’я українці особисто зіткнулися протягом минулого року. Так, 41,3% головною зміною назвали зростання цін на ліки, якими найчастіше лікуються; 39,4% — можливість обрати лікаря-терапевта (сімейного лікаря), якому довіряють; 26,7% — брак кваліфікованої допомоги з боку лікарів під час хвороби; 20,1% — здати необхідні аналізи чи пройти призначену діагностику можна лише за гроші; 19,7% — погіршення ситуації з швидким і якісним наданням невідкладної допомоги; 19,1% — запис до лікаря чи отримання довідок стали ще більш складними і заплутаними; 14% — можливість безкоштовно здавати аналізи та проходити необхідну діагностику. Ще 12,5% відповіли, що жодних змін не відбулося. Водночас, на думку 34,6% опитаних, ніхто в державі не обстоює інтереси громадян у процесі реформування системи охорони здоров’я. Разом з тим, відповідаючи на запитання «Скільки грошей протягом останнього року ваша родина в середньому на місяць витрачала на ліки та лікування?», 13% респондентів заявили, що взагалі нічого не витрачали, 15% — витрачали до 200 гривень на місяць, 24% — віддавали від 200 до 500 гривень на ліки, 19% — платили від 500 до 1000 гривень, 7% — витрачали від 1000 до 2000 гривень, і майже 9% — віддавали на ліки та лікування понад 2000 гривень на місяць.
Усього було опитано 2022 респонденти віком від 18 років по всій Україні.