«Я тебе із села вижену!» (відео)

«Я тебе із села вижену!»

Жителька одного із сіл Кобеляцького району поскаржилася на те, що на неї чинять психологічний тиск лише через те, що в її чоловіка діагностували коронавірус. Вона має претензії як до медиків, так і до представників місцевої влади.

Наталія живе в одному з невеличких сіл Кобеляцького району. Працює в державній установі. Кілька днів тому в її чоловіка діагностували коронавірус. Проведене тестування дало позитивний результат.

Наталія пояснює:

— Чоловік працює водієм на серйозній фірмі. У них у однієї з працівниць виявили коронавірус. Чоловіка обстежили, як контактну особу. І в нього тест теж дав позитивний результат. Хоча й до цього часу ніяких особливих симптомів нездужання чоловік не відчуває. Трішки кашляє, є нежить. І все. Але він був зобов’язаний піти на самоізоляцію. Це і зробив. А я ж із ним живу. Тому і я пішла на самоізоляцію. Хоча мене ще й не тестували, першу пробу взяли 11 серпня, результату ще не знаю. А от дехто із жителів нашої сільської ради, особливо ті, хто при владі, чомусь, вирішили, що мають право втручатися в моє приватне життя. Та ще і як втручатися! Додому пруться і погрожують виселенням із села.

Жінка розповіла про те, що 7 вересня до неї додому разом із поліцейськими прийшов депутат Полтавської обласної ради Микола Жук. За її словами, депутат почав їй погрожувати і обвинувачувати в тому, що вона заражає коронавірусом односельців.

Вона розповідає:

— Ну до поліцейських у мене претензій немає. Вони дотримання режиму контролюють. Хлопці вели себе ввічливо, пояснили мої права, те, що я можу, одягнувши маску і рукавички, і в магазин, і в аптеку ходити. Ну а цей, не можу й слова підібрати, увірвався у двір, кричить: «Я тебе із села вижену!». Я була в шоці. Тиск піднявся від хвилювання, а я й «швидку» викликати не можу. Добре, що сімейний лікар Лариса Петренко — адекватна і професійна людина. Я їй подзвонила, вона мене заспокоїла, порадила, яке заспокійливе випити.

Наталія має претензії не лише до депутата Миколи Жука.

Говорить:

— Той депутат мало того, що додому увірвався, ще й серед людей щось організовує, розказує, що я хвора. Сільський голова Охріменко теж по всьому селу розповідає, що в нас є хворі на коронавірус. Є в мене питання і до головного лікаря Казирода. Адже хтось же розголошує медичну таємницю. Або він сам, або хтось із його підлеглих. Мені зараз кажуть, щоб до суду зверталася. Не знаю, чи піду на це. Одразу була в шоці, а тепер і «зв’язуватися» не хочеться. Але в газету вирішила звернутися однозначно. А то ви все пишете, який Жук хороший, як людям допомагає. А воно бачте, і так буває. Це зараз я розумію, що могла сміливо його із двору вигнати та ще й поліцейським поскаржитися. А тоді тільки плакала.

 

А що говорить Закон

У принципі, така ситуація є типовою для сучасної України, де роздмухується паніка, штучно інспірована владою та підконтрольними іноземному капіталу ЗМІ, щодо пандемії COVID-19. І з кожної «праски» щодня людей лякають сумнівної достовірності статистикою про кількість хворих та відповідальністю за порушення умов карантину чи обсервації. І в той же час, влада демонстративно ігнорує ті аспекти законодавства, у яких йдеться про безкоштовне лікування хворих на коронавірус та захист їх прав на медичну таємницю. Між тим, в Україні, як це не дивно, і до цього часу діють закони, які захищають саме права хворих людей. Певно, саме час про них нагадати.

Під визначення медичної таємниці підпадають абсолютно усі аспекти, котрі стосуються здоров’я пацієнта. Лікар, медсестра, будь-який інший медичний працівник чи інша особа, якій, у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків, стало відомо про хворобу, не має права розголошувати як медичну, так і немедичну інформацію про стан здоров’я людини. Такі особи не можуть оприлюднювати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

Це означає, що лікар або медсестра не має права приховувати діагноз від пацієнта. Найбільш розповсюджений випадок — це коли в пацієнта онкозахворювання, про яке він має повне право знати, згідно із законом, як і про наслідки, способи лікування і прогноз. Натомість лікарі повідомляють про справжній стан речей найближчим родичам, а самому пацієнтові не кажуть. Такі випадки є порушенням Основ законодавства про охорону здоров’я (ст. 39).

Отже, медичною таємницею є:

  • факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою;
  • стан здоров’я людини;
  • діагноз;
  • обставини, що передували захворюванню або спровокували його;
  • функціональні особливості організму;
  • шкідливі звички;
  • особливості психіки;
  • майновий стан;
  • інші відомості, отримані при медичному обстеженні, зокрема інформація про сімейне, інтимне життя людини, а також про стан здоров’я родичів, близьких пацієнта.

Важливо: Медична таємниця — це не приховування інформації від пацієнта. Навпаки — пацієнт має право знати про всі аспекти своєї хвороби, варіанти лікування, можливі ризики тощо. Медична таємниця — це збереження в таємниці від інших людей відомостей, які за правом належать пацієнтові.

Звертаємо вашу увагу, деталізовану інформацію про стан вашого здоров’я (діагноз і методи лікування) не мають права вимагати за місцем роботи чи навчання (ст. 286 ЦК України). Сьогодні в листках непрацездатності («лікарняних») є поля, у яких може зазначатися діагноз, але лише на прохання пацієнта. У всіх інших випадках ці поля не заповнюються. Водночас досі в обов’язковому порядку вказується назва і місце знаходження медзакладу, що підтверджуються штампом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності».

Ця вимога є важливою для обліку «лікарняних», але одночасно суперечить праву пацієнта на медичну таємницю, якщо, наприклад, пацієнт не хоче афішувати, що отримував медичну допомогу в психіатричній лікарні чи туберкульозному диспансері. Ця норма буде змінена уже цього року, коли запрацює електронний реєстр листків непрацездатності й електронні «лікарняні» повністю замінять паперові. Відповідно, ваш роботодавець не бачитиме, у якому закладі і від якого захворювання ви лікувались.

І насамкінець. Редакція дуже сподівається, що свої коментарі, а якщо потрібно й вибачення щодо даної ситуації, нададуть згадані Наталією люди. Ми до них обов’язково звернемося.

 

P.S. У вівторок до редакції зателефонувала Наталія і повідомила, що її та чоловіка тести на коронавірус дали негативний результат.


Автор: Ігор Філоненко


17 вересня 2020, 11:55 | Кобеляки | Спорт і здоров'я


1. Fuks / 17 вересня 2020, 13:13
3,14дарас ваш пристаркуватий гнояний жук як і сини якими він несеться.за торбу сахарю всих купив щоб депутатами стати.А ви за ни голосуєте.Подайте на старого маразматика в суд,щоб мало не казалось.хазяїни життя хренови жуки навозні.
2. Ltava / 17 вересня 2020, 13:45
Влада залякала населення і чим менш освітчині люди тим агресивніші((( Темнота (((шкода що поліцейські не виконали свого обов"язку по захисту честі і гідності людей(( А Жуків боятися в ліс не ходити)))
3. Ltava / 17 вересня 2020, 14:45
Читати не потрібно )))) Слухати ))))
4. микола козак / 17 вересня 2020, 17:30
Та стара зараза обыкрав людей , пограбував район ы ще ы ображаэ людей.Гнати його не тільки з села , а ыз області.Жінка розповідає , як той іді.. нажерся ВІАГРИ та возили в лікарню , щоб не торчав пі... .Ха-ха-ха.
5. микола козак / 17 вересня 2020, 17:31
Звернись жіночко до суду на того жуліка і маразматика.
6. Fed654Frumos / 18 вересня 2020, 16:04
Жіночка явно прибріхує.якби після підозри на ковід її сім’я посиділа вдома,то ніхто б їм і слова не сказав.На моєму ’’кутку’’ був аналогічний випадок,коли в моєї сусідки у сина була підозра на коронавірус,то вона почала гасати по магазинах,до родички в дитсад.Кому таке сподобається.Ну,можна ж попросити комусь зі знайомих чи родичів сходити в аптеку чи деінде.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації