Схоже, що кобеляцький міський голова Олександр Копелець не може і дня прожити, щоб не утнути якусь чергову дурницю. Дурницю, яка межує, а то й переступає за грань криміналу. І лише повна імпотентність правоохоронних органів рятує чиновника від відповідальності.
Плануючи черговий номер газети, той, який ви зараз читаєте, на редакційній нараді говорили про те, що потрібно трішки перемкнутися із висвітлення початку діяльності керівництва Кобеляцької громади на інші теми. Адже життя не обмежується виключно коридорами міської ради, достатньо інших питань і проблем, успіхів і звершень, які заслуговують на увагу преси.
Але сталося не так, як гадалося. Причина у тому, що нинішня міська влада із якоюсь маніакальною наполегливістю продукує все нові й нові скандали. Мало того, що й до сьогодні, через півтора місяці після виборів, легітимність міського голови і депутатів є сумнівною, схоже, що нинішній міський голова поставив собі за мету достроково припинити власні повноваження.
У понеділок до редакції надіслали копії двох документів. По великому рахунку — лише одного. Мова йде про рішення другого засідання першої сесії міської громади. Але деякі пункти цього рішення у двох документах, які рівнозначно претендують на істинність, кардинально відрізняються. Що дає підстави висловлювати припущення про скоєння міським головою Олександром Копельцем посадового злочину, а саме — перевищення владних повноважень.
У статті наводимо для порівняння лише один найбільш принциповий момент. Отже.
Варіант перший. Рішення сесії за версією депутатів. Завірене штампом «Згідно з оригіналом» і підписом міського голови Олександра Копельця.
…3. Надати право першого підпису із проставленням печатки на грошових фінансових документах та документах бюджетної та фінансової звітності (далі — виділено автором) заступникам голови комісії з реорганізації сільських рад (згідно списку)…
Варіант другий. Його почали отримувати із міської ради колишні сільські органи місцевого самоврядування.
…3. Надати право першого підпису із проставленням печатки на грошових фінансових документах та документах бюджетної фінансової звітності голові комісії із реорганізації сільських рад міському голові Копельцю О. О.
Автор статті зателефонував кільком сільським головам. Вони підтвердили, що в колишні сільські ради надійшли варіанти рішення, де право підпису віддане Копельцеві. Уточнюю, що саме колишні сільські голови є отими списочними заступниками голови комісії з реорганізації сільських рад. І надання їм права підпису є цілком логічним. Адже вибори і закінчення повноважень не позбавляють їх обов’язку здати до Нового року річні звіти і оплатити існуючі фінансові зобов’язання. По простому кажучи, віддати можливі борги сільських рад.
Де ж правда, який варіант правдивий, а який сфальсифікований? Відео, зняте на сесії, засвідчує, що депутати проголосували саме за перший варіант із тих, з якими ми знайомимо читачів.
Ситуацію могло б прояснити опублікування на офіційному сайті міськради протоколу сесії. Але його там і до цього часу (7 грудня 2020 року) немає. Там є лише проект рішень. А це — не документ обов’язків до виконання. До речі, у проекті взагалі третій варіант можливого рішення.
Чому це важливо, чому таку увагу редакція звертає на розбіжність у документах? Звичайно, зовсім не для того, аби запропонувати читачам пограти в дитячу гру «Знайди різницю». Різницю знайти дуже легко. І вона кардинальна. І дуже важлива. Адже, по-перше, мова йде про значні грошові суми, про те, хто ними розпоряджатиметься. По-друге, якщо міський голова Олександр Копелець самостійно замінив проголосоване депутатами рішення на те, яке вигідне йому особисто, то...
То в Кримінальному кодексі України є стаття 366 «Службове підроблення». А там, як суд вирішить — штраф до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4250 гривень) або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Дивлячись за наступними після виборів кроками міського голови, створюється враження, що він або остаточно повірив у імпотентність правоохоронних органів і всесильність свого «даху» (а підстави є), або ударними темпами готує підґрунтя для дострокового позбавлення посади. Що ж, можливо, Олександр Копелець прагне увійти в історію, як міський голова, якому в рекордно короткі строки висловили недовіру.
У будь-якому випадку, для кобеляцької громади це погано.
Про якийсь розвиток, інвестиції, зростання бюджету чи хоча б утримання існуючої інфраструктури зараз говорити не доводиться. Якщо у владі повна анархія і беззаконня, то перспектива в такої громади плачевна. І гарантій того, що хоча б депутати достойно візьмуть владні важелі, які вислизають із рук Копельця, немає. Але ж.. Є така приказка: «Бачили очі, що купували».