Вхід | Реєстрація

Сесія міськради: перерва на 40 хвилин, люта група підтримки і обраний секретар

Сесія міськради: перерва на 40 хвилин, люта група підтримки і обраний секретар Копелець висловив сподівання на результативну співпрацю з Кіптілим

У четвер, 17 грудня, Кобеляцька міська рада зібралася на другу позачергову сесію. На неї виносилось 14 питань, включаючи різне. Із перервами депутати працювали більше п’яти годин. Частину питань вони затвердили, деякі повернули на доопрацювання в комісіях.

Цього разу на зібранні була присутня група підтримки очільника громади Олександра Копельця. Переважно — жінки старшого віку. Можливо, їх на сесію запросив сам міський голова, оскільки інформація про позачергове зібрання з’явилася на сайті днем раніше о 16:28. Олександр Копелець повідомив депутатів, що питання, які виносяться на розгляд, обговорювалися попередньо на погоджувальній раді, котра проходила в понеділок.

Слово попрохав депутат Анатолій Таранушич.

Він сказав:

— Олександре Олександровичу, ми щойно отримали проекти рішень щодо кожного питання, яке пропонуєте Ви  як міський голова. Я чесно зізнаюся, що сьогодні о 9‑ій ранку ми збиралися позафракційним об’єднанням «Сила громади». Виявилося, що значна частина депутатів навіть не ознайомлена з розпорядженням про скликання сесії. Сьогодні ми фізично не могли ознайомитися з отриманими проектами рішень. До того ж, ті проекти, що ми мали на руках, дещо відрізняються від розданих. Ми навчені гірким досвідом, коли було прийняте рішення про реорганізацію сільських рад, а в результаті, з’явилося два різних документи, підписаних вами. Тому прохаємо перерву на 40 хвилин.
— Позор, читати вони будуть, — прозвучала репліка від представників групи підтримки.

Міський голова зауважив, що на погоджувальній раді були присутні більшість депутатів, а також заявив, що рішення про реорганізацію сільрад було прийняте більшістю представників опозиції всупереч закону.

— Саме тому третє засідання, не можемо внести зміни в це рішення, — сказав Копелець. — Закон чітко говорить, що сільські голови й секретарі втрачають свої повноваження, а ми їм надали право підписувати документи. Відносно перерви, я думаю, що треба закінчувати цю практику. Шановні колеги, «Сила громади» просить перерву. Для того, щоб прочитати, вистачить 15 хвилин, по три хвилини на кожне питання. Оголошу перерву на 20 хвилин.

Анатолій Таранушич підкреслив, що депутати повернуться до залу через 30 хвилин.

У цей момент включилася команда підтримки. Одні звинувачували міських обранців у бездіяльності, інші хвалили міського голову. Тим самим адепти Олександра Копельця заважали депутатам ознайомитися з проектами рішень.

 

Міський голова закриває сесію… і відкриває

Минуло 20 хвилин. І міський голова повідомив:

— Шановні присутні, ви стали свідками цього демаршу, це відбувається кожної сесії. 20 хвилин пройшло. Депутати не повернулися. Іде блокада роботи міської ради. Через неявку депутатів я оголошую перерву. Про продовження сесії буде повідомлено.

— Сан Санич, тримайтеся, ми з вами, — пролунало із залу.

Повернувшись у зал засідань, опозиційні депутати домовилися продовжувати сесію. Кілька чоловік пішли в кабінет міського голови. Після довгих перемовин Олександр Копелець погодився відновити зібрання.

До речі, на сесії була присутня депутат Полтавської обласної ради Лариса Босенко, яка є депутатом ВО «Батьківщина». У раді депутат головує в комісії з питань бюджету і управління майном. Вона покритикувала міських обранців за протиріччя в роботі з міським головою. Її колега по партії Володимир Жуков звинуватив Анатолія Таранушича в тому, що той зриває сесію.

 

Секретарем міської ради обрали Василя Кіптілого

Головною подією сесії стало обрання секретаря міської ради. Депутати міжфракційного об’єднання «Сила громади» запропонували на посаду свого колегу від «Слуги народу» — Василя Кіптілого. Міський голова не вносив своїх пропозицій.

За результатами голосування, 14 депутатів проголосували за кандидатуру Василя Кіптілого, десять — проти.

Олександр Копелець привітав квітами новообраного секретаря з обранням на посаду.

Нагадаємо, що на останніх місцевих виборах Василь Кіптілий балотувався на посаду голови Кобеляцької міської ради. За нього віддали голоси 2726 виборців. Він програв вибори чинному очільнику громади Олександру Копельцю, якого підтримали 3159 жителів ОТГ.

Далі депутати проголосували за створення виконавчого комітету міської ради, фінансового відділу, затвердили акт прийому-передачі Світлогірської амбулаторії, план діяльності міськради та звернулися до Полтавської райради про повернення майна громаді.

Крім того, міські обранці повернули на повторне обговорення створення соціально-гуманітарного управління, затвердження регламенту роботи і ряд інших питань.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
24 грудня 2020, 14:57 | Кобеляки | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації