Небагато часу відділяє нас від новорічно-різдвяних свят, коли наші співвітчизники за святковим столом піднімуть келихи, побажавши один одному всього найкращого.
Цей проміжок часу буває найбільш пожежонебезпечним і турбує пожежних уже заздалегідь. Це пов’язано з тим, що під кінець року громадяни під впливом святкового настрою забувають про елементарні вимоги правил пожежної безпеки, прикрашають свої ялинки і оселі, готуючись до свята. Більшість людей вже придбали ялинкові прикраси, не замислюючись над тим, небезпечні вони, чи ні. Батьки для своїх дітей приготували подарунки, серед яких, як правило, є і піротехнічні вироби: петарди, бенгальські вогні та свічки. Але ж вкрай необхідно, щоб вони роз’яснювали дітям, де і як ними користуватись. Багато дітлахів, почувши святковий бій курантів, запалюють біля ялинки, прикрашеної пожежонебезпечними іграшками та ватою, бенгальські вогні, свічки та петарди. І ось саме після цього настає найнебезпечніше — іскри з вогню падають на прикрашену святкову ялинку, і, як правило, — красуня спалахує, як свічка.
Не треба забувати і про наших дітей, які святкують новорічні свята в дитячих садочках та школах. На час проведення свят у цих закладах повинні бути призначені відповідальні особи, всі приміщення, де відбудуться святкування, повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння. Ялинки повинні надійно кріпитися до основи, електричні гірлянди повинні бути виконані згідно вимог норм, а другий евакуаційний вихід не повинен бути загромаджений меблями та речами. Дорослі, пам’ятайте, залишати дітей на самоті та без догляду — небезпечно!
Шановні громадяни!
- будьте обережні з вогнем, відмовтесь від застосування відкритого вогню та електронагрівальних приладів біля ялинок;
- не залишайте без нагляду дітей;
- не дозволяйте дітям гратися сірниками та святковими феєрверками, особливо поблизу ялинки;
- не залишайте без нагляду печі опалення та будьте безпечні під час їхньої експлуатації;
Не зіпсуйте свято пожежею собі і тим, хто буде в цей день на бойовому чергуванні. З Новим роком!