Вхід | Реєстрація

Про першу допомогу при травмах і важливість кровоспинних засобів

Про першу допомогу при травмах і важливість кровоспинних засобів

Чи доводилося вам потрапляти в ситуації, коли в громадському місці перехожому ставало зле чи він втрачав свідомість? Коли людина перебуває в повній безпорадності, оточуючі, немов за командою, зупиняються, роблять коло навколо нього, але ніхто не намагається допомогти. Одні викликають швидку допомогу, інші шукають медика серед натовпу, треті намагаються знайти кровоспинні засоби чи інші медпрепарати, що, на їхню думку, можуть знадобитися. Але основна маса просто безпорадно спостерігає.

Як показує життєва практика, переважна більшість українців мають поверхневі медичні знання. І в екстрених ситуаціях вони не в змозі допомогти людині, яка потрапила в біду.

Хоча, якщо розібратися, медичні освіта нерозривно пов’язана з шкільною. Ще з молодших класів дітей починають знайомити з основами безпеки життєдіяльності. У середній і старшій школі учні отримують ґрунтовні теоретичні й практичні знання стосовно того, як накласти шину при переломах, зупинити кровотечу, транспортувати постраждалого, зробити штучне дихання чи непрямий масаж серця. І нібито всі школярі опановують знання. Та, вийшовши зі школи чи вищого навчального закладу, забувають методику їх застосування.

 

Кілька практичних порад

Ще гірше, коли навіть педагоги не орієнтуються, як діяти в екстрених ситуаціях. Адже в багатьох навчальних заклад черговий медик не передбачений навіть штатом. А в шкільній аптечці, крім бинта і йоду, є лише гумовий джгут. Тому варто привести кілька прикладів, пов’язаних із дитячим травмуванням.

Через свою непосидючість і часткову неуважність, школярі доволі часто травмуються. Іноді такі травми супроводжують ся кровотечами. Для того, аби зупинити кров, що з’являється на місці садна або порізу, потрібно мати під рукою перекис водню. Бинт або вата змочується розчином і прикладається до пошкодженого місця. Кров починає згортатись і кровотеча припиняється. У разі, якщо травмована велика ділянка шкіри, рекомендується застосовувати гемостатичну губку.

У деяких дітей шкільного віку спостерігається надмірна крихкість капілярів. Це призводить до носових кровотеч, які можуть виникнути під час рухливих ігор, безпосередньо на уроці фізичної культури. Для зупинки носової кровотечі потрібно вставити в ніздрю ватний тампон, просякнутий перекисом водню. І злегка закинути голову.

Узагалі, кровоспинні засоби мають бути в кожній аптечці у навчальному закладі, в офісі, на підприємстві чи вдома. Без них не може обійтися жоден водій, так як травми на дорогах є дуже поширеним явищем. І до прибуття швидкої допомоги наявність таких медпрепаратів може коштувати чийогось життя.

Тим більше, що широкий асортимент кровоспинних засобів пропонує мережа аптек «D.S.». Придбати їх можна на сайті компанії за посиланням https://apteka-ds.com.ua/catalog/krovonosna-systema/krovospynni-zasoby.

Будьте здоровими і допомагайте ближнім, які потрапили в біду.


Автор: Євген Олександров
Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації