Вхід | Реєстрація

Кому давати портфелі

Кому давати портфелі

Написати цю статтю мене примусила ситуація, в котру потрапили нині більшість земляків, так званих пересічних українців. Усі ми зараз ремствуємо з приводу високих тарифів на газ, соціальної несправедливості, бездіяльності, а то й відверто злочинних дій влади. А між тим, нічого нового не відбувається, а все, що переживаємо зараз, має свої причини. От про це й хочу поговорити із земляками.
Почну з історії, із подій кількадесятирічної давнини. Мої дідусь та бабуся у сорокових роках минулого століття проживали в Розсипалівці, зараз — село Лісне.

За кілька років до страшних 40-х мою родину розкуркулили. Забрали в діда майже все, що наживав він каторжною працею. І хто забирав? Не якісь там міфічні москалі, а свої ж, українці.

Настав зловісний 1941 рік. Радянські війська спішно відступали на схід. Увечері із нашої місцевості пішли червоноармійці, а вранці на мотоциклах в’їхали німці. Як мені розповідали, сімнадцять односельців вийшли їх зустрічати з квітами, хлібом та сіллю. Сімнадцять із 148 дворів.

І зажили земляки при окупаційному режимі. Що цікаво, ті, хто керував при «совєтах», досить успішно прилаштувалися і при німцях. Був чоловік головою колгоспу, а став старостою. Для  нього не було різниці, кому присягати, кому служити, аби лиш портфеля дали і пайку. А те, що при цьому продав неньку Україну, то байдуже.

Партизанського руху в Кобеляцькому районі, на жаль, не було. Так і жили собі спокійнесенько, ніби й не в окупації, ніби нічого й не змінилося.

Аж ось у 1943 році стався один вельми прикметний випадок. Моя мама була вагітна. Прийшов до неї земляк-поліцай і забрав корову.

А дідусь і каже мамі:

— А піди в Кобеляки до коменданта, розкажи йому про нашу біду. Там теж люди трапляються.

Мама пішла в Кобеляки на прийом до коменданта-фашиста. Той її вислухав, запитав прізвище того, хто забрав корову, і звелів покликати поліцая. Той швиденько прийшов.

Німець вийшов з-за столу, став посеред кімнати і показуючи на маму пальцем каже:

— То що, не бачив, що матка беременна? Ти навіщо в неї корову забрав?

Той мовчить. Тоді німець наказав йому повернути худобину. Того ж вечора поліцай взяв корову на налигача і привів до нас додому.

Далі, 1947 рік. Знову голод. Село Лісне. Рання весна. Йдуть жіночки-селянки повз поле, на якому раніше була посаджена картопля. І побачили, що у відталому ґрунті видніється напівзамерзла, напівгнила картопля. Взяли й назбирали її, їсти ж вдома не було чого. Побачив голова колгоспу. Написав доносу. І що ж ви думаєте, судили жіночок. Вага тієї зібраної картоплі десь із кілограм на всіх становила. Але посадили усіх трьох учасниць «злочину». По року позбавлення волі дали.

Під час засідання суддя запитувала донощика:

— А чи була придатна для їжі та картопля?

А він:

— Якщо добре обробити, то на фураж згодилася б.

У двох засуджених було по двоє діток, у однієї — одна. Усі матері по року «відсиділи» в Божково.

Отака історія, такі шальки терезів. На одній — кілограм мерзлої картоплі, на іншій — долі матерів та їх дітей. Але картопля переважила.

 

Переносимось у сучасність

Тепер давайте згадаємо більш пізні часи, які ще всі добре пам’ятають. Приходить до влади Горбачов. Дає волю демократам, які швиденько розвалюють СРСР. Україна стає незалежною. Радіймо ж!

Але щось знову пішло не так. На старті ми були однією із п’яти держав з найпотужнішою економікою. Усе було — металургія, машинобудування, будували атомні турбіни, літаки, ракети. Через лічені роки — перетворились і якусь Африку із розбитими дорогами і ще родючим чорноземом. Не будуємо вже нічого, навіть сяку-таку дорогу, і то турки нам роблять.

Все приватизовано, читай розграбовано, розібрано по приватних кишенях. Влада — у тих, хто розібрав. Їх зараз олігархами кличуть.

Вони можуть усе. Кілька років тому «рипнувся» проти них Янукович, так йому швидесенько лапті сплели. Утік неборака  в Ростов.

Тим, хто «турнув» законно обрану владу, пообіцяли євро. Дали.  Роботу в зоні євро, яку місцеві виконувати вже не хочуть.

А ще при Порошенкові, при якому втратили Крим і величезну частину Донбасу, як «компенсацію» дали війну та «армовір» (від автора: армія, віра, мова).

Обрали Зеленського за те, що пообіцяв Порошенка посадити. 73 відсотки «повелися» на те, що один нібито українець «посадить» іншого нібито українця.

Ніхто нікого не посадив. Війна не закінчилася. Добробут не зріс.  Натомість, різко зросли ціни і комунальні тарифи.

 

Ну, а тепер аналізуємо

До чого я все це веду. На мою думку, напрошуються два висновки.

Перший. Хто ж усе оце робив? Забирав майно в куркулів, тобто трудяг, виводив із хліву останню корову, писав доноси про кілограм картоплі, розвалював одну із найпотужніших у світі економік, поприватизовував народні підприємства, нищить власний народ непосильними тарифами, вигнав молодь на заробітки в чужину? Німці це робили? Москалі? Явреї?

А хто у своїх останнє забирав, окупантів хлібом-сіллю зустрічав і дуже зараз хоче, щоб когось посадили, а ще краще — розстріляли? Німці, москалі, явреї? Та ні! Це ж ми, це ж наші українці, земляки! Чи я неправду пишу?

І от дуже мені хочеться, аби земляки, нарешті, припинили шукати причини наших спільних проблем десь ззовні. Так, ніхто нам добра «з-за бугра» не бажає і безкорисливо допомагати не буде. Але більшість отого страшного, що було і відбувається в нашій історії, сотворили ми самі, такі ж, як і ми, українці.

Так, можна довго говорити і ще більше писати про те, що страшні сценарії для України пишуть у Москві, Тель-Авіві чи Вашингтоні. Але ж роблять це на своїй землі таки ж наші однокровні українці. Це вони колись останніх корів забирали, а зараз нелюдські тарифи установлюють. А якби сказали чужинцям наші «голови колгоспів»:

— Не розкуркулюватиму.

— Не забиратиму.

— Тарифи не підніматиму.

І цілком можливо, що все оте страшне припиниться тоді, коли ми перестанемо виводити із хліва земляка останню корову, писати доноси за кілограм зерна чи картоплі, бажати іншим українцям, щоб їх, нарешті, посадили, розстріляли, ну, по меншій мірі, розкуркулили.

І почнемо, нарешті, дивитися і думати перед тим, як комусь давати в руки владного портфеля.

А то вибираємо, в основному, таких, яким все одно, чи поліцаєм бути, чи головою колгоспу.


Автор: Володимир Варнавський

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
14 лютого 2021, 19:50 | Кобеляки | Політика


1. Fed654Frumos / 14 лютого 2021, 20:44
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
Вова,досить мріяти про якогось українського,а тим більше кобеляцького Данко,уїбанська вдача в нашого наріду.Ти думаєш,що коли вийшли 17 односельців зустрічати німців,то оті 148 дворів їх засуджували?Х.й там,половина,мінімум третина жалкувала,що їх випередили.І так в любі часи.Тим більше зараз,при Тель-Авіві,як ти кажеш.

Змінено 14.02.2021, 21:05
2. Borch / 14 лютого 2021, 23:02
Здраво все написано. Але даром. 17 односельців прекрасно все розуміли, розуміли що Бог їм суддя, а Бог судити їх не буде.
3. Borch / 14 лютого 2021, 23:45
Взагалі в статті має місце повторення офіціальних меседжів що явно вказує на ангажованість автора і не спроможність ясно мислити. Як мінімум посил про 73 відсотка це сильно перекручена інформація, якщо брати в рахунок данні першого туру і явку, то цифра бажаючих посадки Порошенка зовсім не 73%. Але навіщо про таке думати якщо можна понояти про неадекватність Українців, забуваючи порівнювати з іншими народами. Одного разу такі нояння розвалили союз, тепер мабуть ціль розвалити Україну.
4. Slavko / 15 лютого 2021, 18:45
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
Автор щонайменше наполовину - ідіот! Поліціаї справді в Розсипалівці були із місцевих. Я знаю, що Шатух і Стогній. Хто з них забирав корову?.. А щодо "буксирних бригад" - нехай дурний Варнавський назве прізвища тих українців, що все забрали собі в його діда, бо в мого прадіда вони теж усе забрали, але не собі - а у колгосп! Мій прадід жив не так далеко - хутір Стешенки (нині Красне), усе також нажите каторжною працею. То ми просто з Варнавським підемо до їх нащадків - і заберем усе назад. Але він їх не назве, бо дурний і не зна, що тоді вже кілька років керували окупанти і те що вони в когось забирали - було законним за законами окупантів, а не українців. А коли прийшли німці - то вони побачили вже зруйновані попередніми окупантами міста. «Перебитий» міст у Кобеляках саме діло рук більшовиків ! Його вони підірвали разом із людьми ! Варнавський хоч раз положив там квіти ?! Ні, він не хоче цього і слухати ! А в 43-му німців уже вигнали червоні війська, то чого Варнавський у 43-му віддавав своє майно, а не повертав ?
5. Slavko / 15 лютого 2021, 18:49
Якщо є щось схоже до мізків у голові, ось ссилка, документ червоних окупантів про політику 1932-1933 років у Кобеляцькому районі ! Там і про Розсипаліку почитайте !
Посилання на istmat.info
Не дякуйте, а просто не будьте Варнавськими !
6. Molfar / 15 лютого 2021, 19:21
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
"Об’єктивна газета"....то нащо писати суб’єктивні речі,автор яких явно хоче виправдатись перед громадою,чи просто згвалтований радянським режимом,хоче отруїти свідомість інших? Якісь хитросплетіння про війну ,обов’язки, людяність і те, який був о***нний Янукович. Я буду йти вулецею і якийсь ідіот скаже,що пхати пляшку в дупу, то втрачені традиції, чи ще гірше-хтось скаже ,що їсти собі подібних норма. То що ?все це треба друкувати, бо людина має свою думку.!!??? Та ще припідносити в такій манері,щоб усі зрозуміли що так і треба.
7. Дід Панько / 15 лютого 2021, 23:06
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
Якщо на даний час «розкуркулити» всіх «олігархів» то не потрібно брать ніяких кредитів МВФ, не потрібно було б підставляти гузно Європі, але ж на жаль, свідомі Українці лізуть туди куди їх звуть щоб нагнуть "раком", покричать слава Україні, і бути повним кріпаком!
Давнє прислів’я: Моя хата скраю........... Тому так і живемо!!! Був би дружнім народ, місто, село, і т.д. підняли ціну на газ,бензин,електрику... всі дружно відмовились від таких послуг, сокирою відрубали дроти від хати, перепиляли газову трубу, хто болгаркою хто полотном по металу, і не один, а всі! І хай сами собі платять олігархи! Але ж ні! Моя хата скраю! Так жили, живемо, і будемо жити «кріпакувати» пам’ятаю як в 90 -х кричали: "віднесемося від СССР цукор будемо їсти «попою» то як їмо???
8. Дід Панько / 15 лютого 2021, 23:10
Хотів написати від єднаємося від СССР, але не сподобалось комп’ютерному розуму
9. Slavko / 16 лютого 2021, 00:41
7.Дід Панько
«"віднесемося від СССР цукор будемо їсти «попою» то як їмо???»

Ні, ви як їли лапшу, так і їсте. Соромно в такі роки ума не набратись !

Той хто був при кориті при сраному срср, той і далі їсть.
Хто заробляв на війні - ті самі на війні і заробляють.
А у вас як ума не було хоч раз вибрати до влади українців, так і тепер немає.
Націоналісти з останніх сил б’ються (маю на увазі українські!) за націоналізацію
стратегічних підприємств, проти продажу земель та за усунення олігархів від влади.
А у вас знову якісь думки суїцидальні : трубу собі відрубати, провода відрубати, і українця якби зарубати, бо тепер модні пейси чорняві...
10. Дід Панько / 16 лютого 2021, 01:14
Slavko! Розуму я набрався "в ті кляті совкові часи" тоді мене вивчила держава, надала місце роботи, лікувала безкоштовно, надала квартиру, за газ і світло платив адекватну ціну, я ніколи не був при «кориті» і жив разів в 500 краще ніж зараз! Не було в наш час ворожнечі! А зараз то москалі погані, то влада не така, то мова не така, то я скажу так по старинці "поганому танцюристу яйки зважають" ....
Не ображайтесь, але з розумом проблеми саме у Вас! Полтавська область видобуває газу дуже багато, а платимо фантастичні тарифи, і ще якась доставка, за що? Люди не користуються газом, тому що наше «дурне» покоління звикло жити по своїм статкам, тому сидимо в холодній хаті, бо за пенсію хрен проживеш, це ми так краще живемо? То лапшу їсте Ви, я народився, вивчився, працював в ті як ви кажете "погані часи", а Ваш час це горбачовскі времена, перестройка. Не путайте палку з грішним кінцем!
11. Borch / 16 лютого 2021, 12:19
7.Дід Панько
«сокирою відрубали дроти від хати»

А як Ви будете писати свої шедевральні коментарі в ехо без світла? Ні ні ні діду, остиньте.
12. Selena2017 / 16 лютого 2021, 16:45
Якщо Володимир Варнавський реальна особа, відома кобелячанам, то виглядає так , що ще в однієї людини повно тарганів у голові. Тільки чомусь по написаному дуже помітно "пальці знати" тих, тобто одного, хто давно окопався на цій сторінці і продовжує отруювати її на догоду роботодавцю. Маю чималу впевненість, що не помиляюся.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації